Wzruszające słowa Agaty Dudy. Pierwsza dama wprost nie mogła się powstrzymać!

Andrzej Duda wraz z małżonką udali się do Stanów Zjednoczonych. Głównym celem ich wizyty w USA jest udział debacie generalnej 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz spotkanie z Donaldem Trumpem. Pierwsza dama zabrała głos w trakcie jednego ze spotkań z polonią. Agata Duda dała bardzo wzruszające przemówienie.

Małżonka polskiego prezydenta jak zawsze imponowała swoją elegancją i szykiem. W trakcie spotkania z polonią dała mowę, która z pewnością zapadnie na długo w pamięć zebranych.

Para prezydencka w trakcie swojej wizyty zacieśnia stosunki dyplomatyczne z USA. Doszło do spotkania z prezydentem Stanów, Donaldem Trumpem. Jednak nie tylko najważniejsi politycy w tym kraju byli istotni dla Andrzeja Dudy i jego małżonki.

Ważne były też spotkania z polonią. Rozmowy z rodakami przynoszą zazwyczaj bardzo wiele wzruszeń dla pary prezydenckiej. Tak było i tym razem.

– Śmiało można powiedzieć, że Polacy walczyli o Stany Zjednoczone. Te najbardziej znane nazwiska to Kazimierz Pułaski, Tadeusz Kościuszko, ale ilu było bezimiennych emigrantów z Polski, którzy walczyli by była wolność, niepodległość, demokracja – przypomniał na początku Andrzej Duda, odnosząc się do zaangażowania Polaków w walkę Stanów Zjednoczonych o uniezależnienie się od Wielkiej Brytanii.

Agata Duda pojawiła się na Święcie Wojska Polskiego. Co miała na sobie? Wyglądała świetnie.

Amerykańska konstytucja weszła w życie w 1789 roku i była pierwszym tego typu dokumentem na świecie. Z kolei polska konstytucja zaczęła obowiązywać jedynie dwa lata później. Dla wielu polityków jest to dowód na szczególnie silne upodobanie USA i Polski do demokracji, co łączy nasze kraje.

Bardzo wielu Polaków wyemigrowało do Stanów, aby odnaleźć wolność. Agata Duda cały czas o tym pamięta i bardzo docenia wysiłek rodaków wkładany w kultywowanie polskiej tradycji i kultury na amerykańskiej ziemi. Żona prezydenta RP nie mogła się powstrzymać i musiała powiedzieć kilka słów.

Rodzinne sekrety Agaty Dudy wychodzą na jaw. „Przez lata przerażała mnie ta wizja”

– Dziękuję państwu za codzienne, niezwykłe zaangażowanie w nauczanie języka polskiego, polskiej historii, geografii, ale także kultywowanie polskiej kultury i tradycji – powiedziała bardzo wzruszona Agata Duda.

Źródło: „pikio.pl”

Share