Wyższa płaca minimalna nie dla wszystkich? Tego PiS nie mówił głośno!

Na niedawnej konwencji programowej PiS zapowiedział podwyżkę płacy minimalnej. Jak obiecywał Jarosław Kaczyński, za 4 lata będzie to już 4 tysiące złotych! Teraz wychodzi na jaw fakt, że nie wszyscy zostaną objęci podwyżką!

Na ten problem zwróciła uwagę Dorota Gardias, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego. Podczas rozmowy w radiu TOK FM Gardias przypomniała, że jest mnóstwo zawodów, które objęte są dodatkowymi ustawami. A to oznacza, że pensja minimalna ich nie obowiązuje.

Pokrzywdzeni będą między innymi pielęgniarki i położne, pracownicy medyczni, oświata, czyli nauczyciele, służby mundurowe, administracja sądowa i prokuratura.

„To, co się stało na konwencji PiS w kontekście płacy minimalnej, jest niezwykle trudne, szczególnie dla związków zawodowych” – przyznała na antenie TOK FM Dorota Gardias.

„Jako przewodnicząca rady chciałam podpisać umowę z rządem w tej sprawie, ale nie było takiej możliwości. Ciągle mówili: nie damy, nie mamy, nie ma takiej możliwości, a nagle „buch” i jest taka możliwość” – skwitowała.

Źródło: „tokfm.pl”

Share