Wierni błagają Franciszka by tego nie robił. Grozi mu śmierć, ale i tak to zrobi

Papież Franciszek od samego początku wzbudza wiele kontrowersji swoimi wypowiedziami oraz decyzjami. Jest uważany za osobę łamiącą wiele schematów, a teraz jego życiu zagraża ogromne niebezpieczeństwo. Najgorsze, że Ojciec Święty wbrew wszystkim może podjąć to ryzyko.

Papież Franciszek został głową Kościoła katolickiego ponad 5 lat temu, a wciąż wzbudza swoim zachowaniem ogromne kontrowersje. Jego postać podzieliła wierzących – część osób ma go za duchownego o ogromnej wrażliwości i cechującego się przemyślanymi decyzjami, inni natomiast twierdzą, że mężczyzna niepotrzebnie wypowiada się w wielu kwestiach oraz podejmuje decyzje zbyt pochopnie, pod wpływem emocji.

Podobne oskarżenia skierowano w stosunku do jego osoby i teraz, lecz tym razem motywowane są przede wszystkim troską o głowę Kościoła. Może grozić mu ogromne niebezpieczeństwo, a patrząc na jego dotychczasowe decyzje, często spontaniczne, możliwe że duchowny podejmie ryzyko.

Papież Franciszek zaproszony do Korei Północnej

Własnie pojawiła się informacja, która przeraziła wszystkich wiernych – zarówno zwolenników obecnej władzy papieskiej, jak i osoby niezgadzające się z jego decyzjami. Wszystko przez to, że przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un oficjalnie zaprosił papieża Franciszka do odwiedzenia jego kraju.

Zaproszenie przekazane ma zostać przez prezydenta Korei Południowej, który w przyszłym tygodniu, podczas jego wizyty w Europie, odwiedzi także Rzym. Plotki potwierdził również rzecznik prezydenta.

– Przewodniczący Kim powiedział, że „gorąco przywita papieża, jeśli odwiedzi Pjongjang” – oświadczył na konferencji prasowej Kim Uj Kom.

Wizyta prezydenta Korei w Watykanie

Prezydent Korei Południowej Mun Dze-In przebywać ma w Watykanie w dniach 17-18 października, kiedy to prosić ma papieża o błogosławieństwo oraz ciągłe wsparcie dla pokoju i stabilności Półwyspu Koreańskiego.

Poruszona ma zostać także kwestia dalszej współpracy między dwoma Koreami. Prezydent chce rozmawiać z Ojcem Świętym także o kontaktach na linii Seul-Watykan.

źródło: pikio.pl

 

 

Share