Wiemy, kto wygrał! Taniec z Gwiazdami FINAŁ: Pavlović płacze, Gimper wyśmiany.

Finał dziewiątej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” był bardzo emocjonujący. W tanecznym pojedynku zmierzyli się ze sobą niewidoma Joanna Mazur (29 l.) i youtuber Tomasz „Gimper” Działowy (25 l.). Kto wygrał? Zobaczcie!

Taniec z Gwiazdami finał

W finale dziewiątej edycji TzG znaleźli się Joanna Mazur i Gimper. Awans youtubera wzbudził spore kontrowersje, zwłaszcza z uwagi na fakt, że w kontrowersyjny sposób namawiał do oddania na niego głosu. W efekcie w półfinale odpadła Macademian Girl.

Finał „Tańca” rozpoczął się od układu tanecznego wszystkich uczestników, w którym zatańczyli także jurorzy. Pierwszą niespodzianką był powrót Michała Malinowskiego, który już wyleczył się z przykrej kontuzji i wrócił za jurorski stół.

Pierwsze układy zaprezentowane przez uczestników ułożono pod taniec wybrany przez rywali. Gimper wybrał Joannie Mazur fokstrota.

– Zauważyłem wielki talent, zakochałem się w tobie. Zgadzam się z innymi jurorami, że jesteś jedną z lepszych gwiazd, które były w programie – zaczął Malitowski i zaproponował, by Mazur poznała go dotykiem. – Troszeczkę w końcówce było nerwów, ale mam nadzieję, że to nadrobisz.

Joanna Mazur i Jan Kliment za pierwszy taniec otrzymali 38 punktów.

Gimper zatańczył salsę, ale występ youtubera nie wzbudził u jurorów pozytywnych komentarzy. Czarna Mamba wręcz zrównała go z ziemią.

– Wszystkie gwiazdy tańczyły lepiej od ciebie – zaczęła Iwona Pavlović. No, może jednak z jednym wyjątkiem… – nawiązała do Żyły.

– Pani Iwono, absolutnie nie mam takiego przekonania – odgryzł się Gimper. Jestem tutaj dlatego, że widzowie tak chcieli.

Sytuację próbowała załagodzić Ola Jordan, ale Michał Malitowski zaczął wyśmiewać działalność Gimpera w sieci. Youtuber otrzymał od czwórki jurorów 23 punkty, w tym zaledwie 4 od Malitowskiego. Przez cały czas pokazywano też głosy widzów: przed przerwą reklamową zwyciężała Joanna, po reklamach już Gimper.

Drugie tańce

.

Drugie występy finałowe wzbogacono o koncerty Margaret i Piaska. Małgorzata Jamroży zaśpiewała do samby odtańczonej przez Mazur i Klimenta.

Samba to jest bardzo trudny taniec, dla ciebie szczególnie. Zatańczyłaś tak, że nie patrzyłem w ogóle na Margaret – skomplementował biegaczkę Grabowski, a Pavlović dodała, że „była to samba godna finału”. Joanna Mazur za drugi taniec otrzymała 36 punktów.

Tomasz Działowy zaprezentował fokstrota do piosenki „Śniadanie do łóżka” Piaska.

Fokstrota było mało – bezlitośnie ocenił Malitowski. – Natalia, dostałeś partnera, który słabo tańczy, więc to wyzwanie, gratulacje.

Drugi taniec youtubera został oceniony mniej surowo, chociaż i tak Działowy dostał 28 punktów.

Kto wygra finał dziewiątej edycji „Dancing with the stars”? Przekonamy się wkrótce!

Ostatnie występy

Ostatni taniec Joanny Mazur poprzedzono wzruszającą relacją z treningu, na którym Jan Kliment założył opaskę, dzięki której przez moment wczuł się w rolę niewidomej osoby. Showdance, które zaprezentowali na parkiecie, wzbudziło żywiołową reakcję publiczności i jurorów, którzy wstali z miejsc i nagrodziła ich oklaskami. W pewnym momencie to Kliment miał zawiązane oczy. Pavlović się popłakała:

– Tańczyć można wykonując kroki, ale można też wpływać na emocje. Dzisiejszym tańcem naprawiłaś mnie i wielu Polaków, otworzyłaś oczy na wiele spraw – skomentowała. – To dla mnie wielki zaszczyt oglądać Ciebie tańczącą z Jankiem.

Joanna i Jan za ostatni taniec otrzymali 40 punktów.

.

Gimper i Głębocka postawili na efekty specjalne i swój showdance zatańczyli do motywu z serialu „Gra o tron”. – Najbardziej podobała mi się choreografia, to ci trochę pomogło – oceniła Ola Jordan.

– Jaki jest poziom twojego tańca, to już wiesz, show był bardzo ładnie przygotowany – dodała Pavlović i nagrodziła Gimpera 8 punktami. Ostatecznie youtuber otrzymał 31 punktów.

.

Taniec z Gwiazdami: kto wygrał?

Chociaż głosy widzów do ostatniej chwili wprowadzały wahanie i zamieszanie, ostatecznie „Taniec z Gwiazdami” wygrała Joanna Mazur!

– Chciałam podziękować za udział w takim programie. Był to dla mnie niezwykły czas i to chyba pierwszy raz, gdy „Taniec” wygrywa osoba niewidoma – powiedziała biegaczka. Dziękuję jury za rzetelne oceny, bez względu na to, czy widzę, czy nie.

Wygrana w „Tańcu” była niezwykła także dla Klimenta, który triumfował… po raz trzeci z rzędu!

źródło: se.pl

Share