WAŻNY KOMUNIKAT – polskie biuro podróży upadło! Turyści czekają na powrót do kraju!

Biuro podróży Neckermann Polska złożyło już oświadczenie o niewypłacalności. To ogromny problem dla 3,6 tys. turystów, którzy są na wakacjach z tym biurem. Neckermann to część Thomasa Cooka, a jego niewypłacalność ma związek z ogłoszonym w poniedziałek bankructwem angielskiego biura podróży.

Zobacz także: Klienci proszeni o zwrot towaru. Sprawdź, o jaki produkt chodzi tym razem!

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Marta Milewska, przekazała informacje o 3,6 tys. osób przebywających obecnie na zagranicznych wakacjach.

Neckermann złożył wniosek o niewypłacalności, by Urząd Marszałkowski mógł rozpocząć procedurę ściągania turystów do Polski.

Zobacz także: Tanie wakacje. Czy można zaoszczędzić na podróżach?

Jak czytamy w oświadczeniu:

„W związku z niewypłacalnością Neckermann Polska (…) złożyłem stosowny wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych (…) w celu pokrycia roszczeń klientów Neckermann Polska oraz w celu sprowadzenia do kraju wszystkich klientów Neckermann Polska pozostających obecnie za granicą.”

„Ponadto potwierdzam, że wszystki Klienci Neckermann Polska są objęci ochroną, wynikającą z udzielonych gwarancji ubezpieczeniowych oraz z przepisów o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym.”

.

.

Źródło: „o2.pl”

Share