W wieku 74 lat, urodziła bliźnięta! Została matką po sześciu dekadach starań.

Indie. 74-letnia Erramatti Mangayamma została matką po sześciu dekadach starań. Bliźnięta urodziły się dzięki metodzie in vitro. Klinika leczenia niepłodności opłaciła niemal całą procedurę.

.

Indie – najstarsza matka świata

Erramatti Mangayamma przez całe dorosłe życie miała proste marzenie: mieć dzieci. Same chęci nie wystarczyły. I dziś, w wieku 74 lat, wreszcie będzie mogła doświadczyć macierzyństwa. Ku zaskoczeniu lekarzy z prowincji Andhra Pradesh, kobieta, która przeszła menopauzę trzy dekady temu, była gotowa na ciążę. – Jesteśmy zaskoczeni jej siłą woli. Przeprowadziliśmy testy i okazało się, że zapłodnienie jest możliwe za pomocą in vitro – cytuje dyrektora kliniki „Daily Mail”.

.

Mangayammę do walki o spełnienie marzenia zainspirowała sąsiadka. Usłyszała, że ta spodziewa się dziecka w wieku 55 lat. Ona pobiła wszelkie rekordy – poza tym, że jest grubo po 70-tce, to jeszcze powiła dwie całkowicie zdrowe córki. Przy porodzie obecny był mąż Hinduski, 78-letni Rajo Rao. Są razem od ponad pół wieku.

.

Wszystko wskazuje na to, że Mangayamma jest najstarszą matką świata. Wcześniej ten tytuł nosiła Maria del Carmen Bousada de Lara. Hiszpanka powitała bliźnięta w 2006 r. Niestety, zmarła 3 lata później. Jak podają światowe media, klinika, która dziś cieszy się szczęściem Hinduski, zapłaciła lwią część za przeprowadzenie procedury.

.

Co mówi sama matka? – Nie jestem w stanie wyrazić słowami tego, jak się czuję. Te dzieci mnie dopełniają. Moje czekanie, trwające 60 lat, wreszcie dobiegło końca. Teraz już nikt mi nie powie, że jestem bezpłodna – powiedziała kobieta. Nie będzie mogła karmić bliźniąt piersią, ale nie ma to dla niej większego znaczenia.

źródło: o2.pl

Share