Uważaj na takie nalepki. W środku kryje się ostrze

Czyżby walka między zwolennikami i przeciwnikami aborcji przybiera na sile? Ostatnio głośno było o spalonym samochodzie antyaborcyjnym w Warszawie. Teraz przyszedł czas na Wrocław z antyaborcyjnymi nalepkami rozklejanymi na przystankach komunikacji miejskiej. Jak alarmuje jeden z mieszkańców miasta, nalepki mają ukryte w środku ostrze, którym można się zranić. Sprawę bada policja.

Na wrocławskich przystankach komunikacji miejskiej pojawiły się antyaborcyjne naklejki z… ostrzem w środku. „Autorem tychże jest, jak można przypuszczać wrocławski ONR [Obóz Narodowo-Radykalny – przyp. red.]. Naklejki te nie tylko odznaczają się obrzydliwymi treściami jak martwe, rozerwane na części płody, ale też stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla osób postronnych” – poinformował „Gazetę Wrocławską” czytelnik.

Jak dodał, „ktoś, kto rozkleja je w mieście zadbał, żeby nie było możliwe ich bezpieczne usunięcie z przestrzeni publicznej”. Wrocławianin przyznał, że gdyby inaczej złapał za nalepkę, to by się zranił umieszczonym w niej ostrzem z maszynki do golenia. W liście zaznaczono, że takich „pułapek” w mieście może być więcej i nie wiadomo, co może się znajdować na ostrzach.

„Sprawa została zgłoszona policji, co nie powoduje automatycznego usunięcia tychże nalepek z przestrzeni miejskiej” – podkreślił czytelnik, który zwrócił się z prośbą do „Gazety Wrocławskiej” o nagłośnienie sprawy.

– Wpłynęło do nas jedno zgłoszenie w sprawie nalepek zawierających ostrze – potwierdził w rozmowie z Fakt24.pl asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Jak dodał oficer prasowy, doniesienie jest w tej chwili sprawdzane przez funkcjonariuszy. – Niestety nie posiadamy dowodu w postaci rzeczonej nalepki – przyznał rzecznik. Asp. szt. Dutkowiak podkreślił, że w przypadku tej sprawy mamy do czynienia z trzema obszarami, w których mogło dojść do naruszenia prawa – począwszy od treści umieszczanych na nalepce, poprzez naklejanie ich w miejscach niedozwolonych, do umieszczania w nich przedmiotów, które mogły zagrażać życiu lub zdrowiu innych osób.

1

2

źródło: fakt.pl

Share