To trzeba zobaczyć. Nagrał cover piosenki Eda Sheerana. Ale cały show skradł mu uroczy 2-latek.

Islandia to przedziwny wyspiarski kraj słynący z gejzerów, gorących źródeł i owiec.

Przez prawie pół roku ludzie żyją tu w egipskich nomen omen ciemnościach. Wynagradzają im to letnie miesiące, kiedy słońce praktycznie nie zachodzi, a Islandczycy mogą wykorzystać ten czas na zabawę i świętowanie. Naród ten umie się bawić. Jest też bardzo oczytany. Statystycznie czyta się tutaj najwięcej książek w Europie, a kto ich nie czyta, pewnie je pisze.

.

Krajobraz Islandii jest na tyle niezwykły, że astronauci z misji Apollo przeprowadzili tam próbę lądowania, zanim wsiedli w swoje maszyny i udali się na Księżyc.

W mediach masowych najczęściej pisze się o islandzkich piłkarzach, którzy, mimo że nie są zawodowcami, dzięki hartowi ducha zaczęli odnosić wielkie sukcesy na największych piłkarskich imprezach (np. mistrzostwach Europy).

Najsłynniejsza jest chyba jednak Björk, niepokorna artystka, uznana za jedną z oryginalniejszych piosenkarek w dziejach muzyki rozrywkowej. Nie wiadomo jednak, czy pod jej nosem nie wyrasta właśnie nowa gwiazda, która przyćmi sławną piosenkarkę.

.

Nazywa się Daniel Breki McCollough i swoim występem w wieku zaledwie 2 lat zdążył podbić internet. W jedno popołudnie nagranie z uroczymi śpiewami chłopca na samym Facebooku miało ponad 13 mln wyświetleń.

Na filmie słychać, jak uroczy i słodki malec parodiuje charakterystyczny śpiew Eda Sheerana. Akompaniuje mu i śpiewa wraz z nim chłopak mamy małego artysty, Heigar Ingi Arnason. Razem wykonali przebój Brytyjczyka „Thinking out loud”.

.

Jak przekonuje mama chłopca, na Facebooku filmik znalazł się zupełnym przypadkiem. Kobieta chciała go udostępnić bratu, który był zagranicą i tęsknił za kochanym siostrzeńcem, nie opanowała jednak dostatecznie dodawania video i tym sposobem nagranie poszło w świat. Kiedy popularność chłopca zaczęła przerastać oczekiwania, film pojawił się również na YouTube. Od tego czasu zdążyło upłynąć prawie 4 lata, a filmik nabił już ponad 1,5 mln wyświetleń.

.

Daniel zdążył trochę podrosnąć, dostał nawet zaproszenie do amerykańskiego „Mam talent”. – Pamiętam, jak ledwo mówił po islandzku, ale śpiewał teksty Sama Smitha i Eda Sheerana – wspomina z rozrzewnieniem jego mama. Jeśli jeszcze nie widzieliście filmiku, obejrzyjcie go koniecznie. Jesteśmy pewni, że poprawi wam humor.

źródło: jestpozytywnie.pl

Share