Tego jeszcze nie było! Europejski kraj zmienia nazwę!

Rząd holenderski zdecydował się na zmianę nazwy kraju w języku angielskim. Zaplanowano, że Holandia ma się nazywać The Netherlands zamiast Holland. Korekta ma na celu ujednolicenie nazewnictwa w trakcie międzynarodowych wydarzeń oraz modyfikację wyobrażeń na temat tego kraju.

Władze zdecydowały się na taki krok, ponieważ chciały uporządkować sprawę nazwy kraju podawanej na międzynarodowych wydarzeniach. Ma się to też przyczynić do rozwoju krajowego eksportu, promocji turystyki i sportu.

Zobacz także: SPEŁNIA SIĘ CZARNY SEN PIS. NEGOCJACJE TUSKA PRZYBLIŻAJĄ TIMMERMANSA DO FOTELA SZEFA KE

Zmiana nazwy ma też wpłynąć na postrzeganie Holandii. Kraj dla wielu zagranicznych turystów kojarzy się z paleniem marihuany oraz dzielnicami czerwonych latarni w Amsterdamie. Nowe nazewnictwo może pomóc w modyfikacji wizerunku tego państwa.

Projekt przygotował rząd i skonsultował go z krajową organizacją turystyczną oraz licznymi przedstawicielami biznesu.

Zobacz także: HOLANDIA OSTRZEGA POLSKĘ PRZED KONSEKWENCJAMI ZA NIEPRZESTRZEGANIE PRAWORZĄDNOŚCI. ”ODBYŁEM TWARDĄ ROZMOWĘ Z MINISTREM ZIOBRO”

Holandia pod nazwą The Netherlands ma wystąpić już w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji oraz w trakcie igrzysk olimpijskich w Tokio, które odbędą się za rok latem. Piłkarska reprezentacja tego kraju będzie też występować pod nową nazwą we wszystkich oficjalnych meczach.

Źródło: „onet.pl”

Share