Tadeusz Rydzyk zadzwonił do USA. Żenujące zakończenie przemówienia

Tadeusz Rydzyk to postać niezwykle kontrowersyjna – szczególnie po ostatnim telefonie, jaki ojciec redemptorysta wykonał do Stanów Zjednoczonych. Przy okazji swojego „wykładu teologicznego” postanowił poprosić o coś, co wyraźnie zażenowało wielu. Głośno mówi się o zamieszaniu i potwornym wstydzie dla Polski.

Tadeusz Rydzyk zadzwonił do Stanów Zjednoczonych, a następnie, w trakcie rozmowy na żywo transmitowanej w mediach należących do redemptorysty, powiedział dzielące społeczeństwo kontrowersyjne słowa. „To wstyd na cały świat” – brzmią komentarze wzburzonych użytkowników sieci.

.

Tadeusz Rydzyk zadzwonił do USA

Lato to czas pielgrzymek, a biura podróży organizują takie wyjazdy także poza granice naszego kraju. Jedna z takich podróży miała miejsca w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Doylestown (stan Pensylwania).

Jednym z punktów pielgrzymki miała być rozmowa i przy okazji wysłuchanie kazania o. Rydzyka, który wygłosił przepełnioną teologicznymi metaforami mowę. Jak stwierdził o. Rydzyk w ostatnim czasie ideologia marksistowska jest jeszcze bardziej widoczna, niż miało to miejsce wcześniej. Według niego to dzisiaj jeden z większych wrogów chrześcijaństwa.

– Widzimy, co idzie na świat. Ta bezbożna ideologia przeciwko Panu Bogu. Ten marksizm, który ma inne oblicze. On idzie bardzo mocno, również w Ameryce. To idzie często w takich aksamitnych opakowaniach, ale przemienia mentalność i umysły ludzkie, serce człowieka – opowiadał redemptorysta, którego pielgrzymi słuchali z zaciekawieniem.

Największe zaskoczenie było dopiero przed wiernymi – o tym żenującym zakończeniu przemówienia będzie mówiło się jeszcze bardzo długo.

Żenujące zakończenie przemówienia

W pewnym momencie o. Rydzyk przeszedł jednak do kolejnej części swojego przemówienia. Jak zwykle nie mógł oprzeć się, aby nie skorzystać z okazji i nie wspomnieć kilku słów o swoim „dziecku”, czyli o Radiu Maryja i Telewizji Trwam, do których wspierania gorąco zachęcał.

– Robić wszystko, żeby Polacy dowiedzieli się o Radiu Maryja. Aby zachęcić ich do słuchania naszej rozgłośni i oglądania Telewizji Trwam, bo to są media ewangelizacyjne – powiedział.

To nie spodobało się wielu obserwatorom, którzy nie kryli swojego zażenowania. Według internautów Tadeusz Rydzyk mógł sobie darować takie zakończenie wystąpienia i przyniósł tymi słowami wstyd Polsce – tak bezczelnie reklamując swoją rozgłośnię poza granicami naszego kraju.

W sieci pojawiło się wiele krytycznych komentarzy, internauci bowiem są zdania, że takie sprawy można załatwić zupełnie inaczej, a nie podczas oficjalnego przemówienia.

źródło: pikio.pl

Share