Szykuje się nowy, wielki hit? Premiera najnowszej piosenki Pawła Domagały już dziś!

Już dziś po godz. 18:00 będziemy mogli premierowo posłuchać nowego utworu Pawła Domagały. Piosenka o tytule „Żmijowisko”, promująca najnowszy serial Canal+ pod tym samym tytułem, zostanie wyemitowana na antenie Radia ZET.

Paweł Domagała to muzyk i aktor. Otrzymał główną rolę w serialu „Żmijowisko”, ekranizacji bestsellera Wojciecha Chmielarza, której reżyserem jest Łukasz Palkowski. Współpraca zakończyła się także nagraniem piosenki z tekstem Zuzanny Grabowskiej. Utwór nagrany został na potrzeby serialu, którego fragmenty możemy zobaczyć w teledysku.

– Powieść Wojciecha Chmielarza połknąłem w jedną noc i do ostatnich stron nie domyślałem się zakończenia. Nie tylko Skandynawowie mają ostatnio szczęście do świetnych kryminałów. Poza zajmującą fabułą są tu ciekawe relacje między bohaterami i celne komentarze do rzeczywistości (również świata show biznesu).

– Propozycja zagrania Arka była dla mnie interesującym wyzwaniem, bo zazwyczaj w filmie i teatrze pozwalałem sobie na sporo improwizacji, a tym razem musiałem być jak matematyk, chirurg czy architekt. Być precyzyjnym i konsekwentnym, by mylić tropy i trzymać widza w niepewności. Akcja rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych, co zwiększa poziom trudności – mówi gwiazdor, Paweł Domagała.

– Czasem jestem pytany, czy wolę być aktorem, czy muzykiem i zawsze wtedy odpowiadam, że mam to szczęście, że mogę spełniać się w dwóch zawodach, o których marzyłem od dziecka. Czasem, bardzo rzadko, zdarza się, że muzyka i aktorstwo przenikają się i takim przypadkiem jest „Żmijowisko”. Jako aktor odgrywam jedną z ról, a równocześnie z Łukaszem Borowieckim, współautorem obu płyt (”Opowiem Ci o mnie” i „1984”), nagraliśmy piosenkę inspirowaną książką i serialem. Zanim jednak powstał ten utwór, była niezwykle ciekawa i (nie ukrywam) wyczerpująca fizycznie praca na planie.

– Codziennie dzwoniłem do mojej żony Zuzanny Grabowskiej i dzieliłem się z nią wrażeniami na temat książki, pomysłami na rolę Arka, ale też fizycznym zmęczeniem, poczuciem samotności z dala od niej i córek. Zuza pod wpływem lektury książki Wojciecha Chmielarza i naszych rozmów napisała tekst piosenki. Nigdy nie śpiewam cudzych tekstów, myślałem też, że nie potrafię, ale tekst Zuzy od razu zaadoptowałem. Odnajduję w nim znajome uczucia, atmosferę „Żmijowiska” i intrygującą grę z jego fabułą.

Serial „Żmijowisko” mówi o grupie dorosłych przyjaciół ze studiów, którzy postanawiają wyjechać razem z dziećmi na wakacje do tytułowego letniska. Podczas jednej z imprez znika córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska), 15-letnia Ada (Hania Koczewska). Nie udaje się jej odnaleźć. Arek po roku wraca na miejsce i usiłuje odnaleźć zaginioną córkę. Wpada na niespodziewane tropy i znajduje nowych podejrzanych, a sprawa staje się coraz trudniejsza.

Tło historii stanowi historia rodziców Ady oraz ich przyjaciół. Telewidz obserwuje stopniowe odkrywanie prawdy o życiu w kłamstwie, zazdrości i nienawiści.

„Żmijowisko” jest ekranizacją powieści Wojciecha Chmielarza. Opowiada o tym, ile rodzic potrafi zrobić dla swoich dzieci, jakim próbom jest się w stanie poddać.

Łukasz Palkowski, reżyser serialu, odpowiada także za reżyserię pierwszego sezonu „Belfra”, która odniosła ogromny sukces.

W produkcji nie zabraknie też znanych twarzy – role odegrają w niej m.in. Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Szymon Piotr Warszawski, Tamara Arciuch, Małgorzata Klara, Magdalena Różańska, Dominik Bąk, Mirosław Haniszewski, Grzegorz Warchoł czy Lidia Sadowa. Możemy liczyć także na obserwowanie pracy aktorów młodego pokolenia – Stanisława Cywki, Kamili Urzędowskiej i Hanny Koczewskiej.

Zdjęcia do serialu trwały od kwietnia do końca lipca 2019 roku. Za scenariusz odpowiadają Dana Łukasińska oraz Wojciech Chmielarz (autor powieści). Autorem zdjęć jest Michał Sobociński, scenografią zajmował się Radosław Zielonka, kostiumy to dzieło Agnieszki Werner, a charakteryzacja – Iwony Kajszczak.

Montażem zajęli się Jarosław Barzan i Piotr Kmiecik, zaś serialowa muzyka jest autorstwa Bartosza Chajdeckiego. Reżyserka castingu to Viola Borcuch, a kierowniczka produkcji – Marzena Bober.

Producent wykonawczy serialu na zlecenie Canal+ to Aurum Film – Aneta Hickinbotham i Leszek Bodzak.

Źródło: „radiozet.pl”

Share