Szef gabinetu Dudy odleciał ws. płac nauczycieli. Wielu złapie się za głowę

Widmo strajku nauczycieli spędza sen z powiek z pewnością urzędnikom Ministerstwa Edukacji, ale niekoniecznie interesuje Kancelarię Prezydenta. Pokazał to w Radiowej Trójce Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP, który zasugerował nauczycielom alternatywne rozwiązanie ws. wyższych zarobków. Aż trudno uwierzyć, że takie słowa padły ze strony przedstawiciela Andrzeja Dudy.

Krzysztof Szczerski ma pomysł na „alternatywną podwyżkę” płac nauczycieli.•Fot. Polskie Radio

„Nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie. W związku z powyższym także te transfery, które są dzisiaj dokonywane np. dla rodzin polskich – 500 plus – to też dotyczy nauczycieli. PiS daje pieniądze nauczycielom, bo daje wszystkim Polakom – powiedział Krzysztof Szczerski na antenie Radiowej Trójki.

Tym samym prezydencki minister zasugerował, że jeśli nauczyciele chcą więcej zarabiać, mogą przecież postarać się o własne dzieci, za które PiS daje 500 zł miesięcznie.

Ale to nie pierwszy raz, kiedy członek PiS wykorzystuje 500 plus jako argument rozwiązujący wszystkie problemy finansowe obywateli. Zrobił tak już marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który wyliczył, że posiadanie dużej rodziny opłaca się, bo w dziesięć lat można „zarobić” 300 tysięcy złotych.

źródło: natemat.pl

Share