Studniówka LGBT+. Licealiści z Warszawy zatańczyli „poloneza równości”

Studniówka jest szczególnym momentem, ale niestety nie dla każdego. Chcemy, aby ta chwila była taka samo piękna dla wszystkich – czytamy na stronie Poloneza Równości. Uczniowie I SLO Bednarska w Warszawie wsparli swoich przyjaciół, którzy na co dzień mierzą się z homofobią, a takie imprezy jak studniówka są dla nich powodem do dodatkowego stresu.

W I SLO w Warszawie odtańczono „poloneza równości”

Osoby homoseksualne mają przed studniówką duży problem. Z kim mają przyjść na przedmaturalną imprezę? Rezygnować nie wypada, a pokazanie się ze swoim partnerem lub partnerką może być pretekstem do kpin ze strony koleżanek i kolegów. Naprzeciw tym zagwozdkom wyszli uczniowie warszawskiego liceum. Wsparli swoich nieheteronormatywnych znajomych na studniówce LBGT+.

„Tańczymy poloneza równości, bo wspieramy naszych przyjaciół LGBT+, którzy codziennie są zmuszani do ukrywania się ze swoją miłością” – mówią licealiści. „Kończąc liceum powinniśmy być dumni z tego, kim jesteśmy. Mamy już po prostu dość społeczeństwa, które akceptuje tylko tych, których wygodnie jest im akceptować” – dodają. Poniżej wideo dokumentujące studniówkę z 19 stycznia 2019 roku.

„Wierzymy, że małymi krokami pokonamy homofobię. Ten manifest wsparcia jest jednym z kroków, które mają nas przybliżyć do równych praw osób LGBT+. Miłość nie może być powodem do strachu, wstydu i wyobcowania” – czytamy na stronie Poloneza Równości. Dodajmy, że aż 70 proc. nastolatków LGBT+ w Polsce ma myśli samobójcze.

Share