Stanisław Gawłowski uderza w PiS :”Uwaga na kleszcze. Wszystkie kleszcze”

Poseł PO Stanisław Gawłowski zamieścił swoim twitterowym profilu kontrowersyjny kolaż, która w uderza w PiS. Na jego wpis zareagował publicysta TVP Info Cezary Gmyz, publikując równie mocną grafikę.

.

„Uwaga na kleszcze. Wszystkie kleszcze” – mogliśmy przeczytać na Twitterze Gawłowskiego, bowiem wpis został szybko usunięty. Dostrzegł go jednak wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. „Tymczasem poseł Platformy, kandydat do Senatu, przeciw któremu Grzegorz Schetyna nie wystawił kontrkandydata, postanowił skorzystać z najlepszych wzorców nazistowskiej propagandy” – skomentował wpis Gawłowskiego.

Wpis Gawłowskiego nie spodobał się berlińskiemu korespondentowi TVP Cezaremu Gmyzowi. W odpowiedzi na tweeta posła PO dziennikarz opublikował plakat propagandowy niemieckich władz okupacyjnych z czasów II wojny światowej. „Z dedykacją dla Stanisława Gawłowskiego” – podpisał grafikę.

Na zamieszczony przez Gmyza plakat zareagował natomiast Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, zarzucając publicyście propagowanie nazizmu. Organizacja zapowiedziała skierowanie doniesienia do prokuratury w sprawie wpisu.

Wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele Ośrodka i Cezary Gmyz spotkają się w sądzie, bo również korespondent TVP zamierza skierować doniesienie przeciwko organizacji. „Normalnie mam bardzo grubą skórę, ale przy oskarżeniach o antysemityzm robi się cieńsza niż bibułka” – kwituje dziennikarz.

źródło: wp.pl

Share