To stanie się gdy codziennie będziesz jadł banana. Spodziewałeś się takich efektów?

Banany – jedne z najpopularniejszych owoców w Polsce. Chętnie jemy je na śniadanie, jako dodatek do róznych potraw, tj.: owsianek czy naleśników – ale również za dnia, gdy potrzebujemy szybkiej przekąski i zastrzyku energii. Jedzenie bananów przynosi jednak znacznie więcej korzyści zdrowotnych, niż nam się wydaje.

1. Jest bogaty w potas
Dzięki potasowi nasze komórki mogą przekazywać sobie impulsy, ten pierwiastek pomaga również utrzymać odpowiednie ciśnienie, a to pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu serca. Potas w związku z tym, że jest elektrolitem, kontroluje również pracę mięśni. Pozytywnie wpływa również na kości. Pozwala utrzymać w nich wapń, a przez to zmniejsza się ryzyko rozwoju osteoporozy.

Zobacz także: EMERYCI DOSTANĄ WIĘCEJ. SPRAWDŹ ILE ZYSKASZ OD PAŹDZIERNIKA

2. Banan ma dużo błonnika
Błonnik wspomaga nasze trawienie, działa trochę jak miotła, która wymiata z naszych jelit toksyny. Ponadto zmniejsza wchłanianie złego cholesterolu, więc działa zapobiegawczo przeciwko chorobom układu krążenia i obniża stężenie glukozy we krwi. Włókna banana łagodzą również zgagę.

3. Bomba składników odżywczych
Banany są bogate w witaminę B6, witaminę C, magnez i mangan. Zawierają też związek o nazwie cytolcin, który zwiększa liczbę białych krwinek (leukocytów), kluczowych dla zwiększenia naszej odporności.

4. Lek na… wrzody!
Żółte owoce mogą działać profilaktycznie w przypadku wrzodów, a także pomóc w leczeniu ich, jeżeli już je mamy. Związki zawarte w bananach tworzą grubą barierę ochronną w żołądku, która może pomóc w walce ze szkodliwym działaniem nadmiaru kwasu solnego. Ponadto zawierają również inhibitory proteazy, które pomagają w wyeliminowaniu bakterii, które powodują rozwój wrzodów.

5. Skóra banana na włosy, skórę i… zęby?
Skóry z banana pozbywamy się raczej szybko i automatycznie. Okazuje się, że to błąd – może ona nam pomóc w przypadku łuszczycy czy trądziku! Kawałki bananowej skórki warto umieścić również w pojemniku z szamponem lub naszą odżywką do włosów. W ten sposób wzbogacimy skład kosmetyków. Jest doskonałym rozwiązaniem dla tych wszystkich kobiet, które mają problem z ciągłą łamliwością włosów i rozdwojonymi końcówkami. Jak podaje Native American News, skórka od banana ma właściwości wybielające. Wystarczy regularnie przez dwa tygodnie pocierać zęby jej wewnętrzną częścią.

Zobacz także: „ZARYZYKOWALIŚMY I NAPRAWILIŚMY NASZE PAŃSTWO”. CO J.KACZYŃSKI UWAŻA ODNOŚNIE CZTERECH LAT, PRZEZ KTÓRE RZĄDZIŁA JEGO PARTIA?

6. Energetyzujący kop!
Banany zawierają naturalne związki, które pomagają pobudzić organizm, to taki „naturalny dopalacz”, który dostarczy nam dużo cukru. Taki kop z kolei motywuje ciało do zrzucania wagi, dlatego banan zalecany jest w wielu dietach.

7. Zmniejsza ilosc stresu!
Żółte owoce są doskonałym źródłem tryptofanu, która to substancja po uwolnieniu do krwiobiegu przekształca się w serotoninę. Ta z kolei wpływa na nasz nastrój i obniża poziom stresu.

Źródło: „mamadu.pl”

Share