Są nowe zasady 500 plus. Nie dostaniesz pomocy, jeśli tego nie zrobisz

500 plus będzie wydawane na innych warunkach. Świadczenie, cieszące się wielką popularnością wśród Polaków już niebawem całkowicie zmieni zasady wypłacania, które sprawią, że pieniędzmi będzie mogła cieszyć się mniejsza ilość Polaków. Aby nie stracić rządowej pomocy, trzeba będzie zwrócić się do urzędu.

500 plus przestanie być wypłacane? Ta plotka, dotycząca braku wypłat rządowego programu była prawdziwym ciosem i zmartwieniem dla wielu polskich gospodarstw, które często korzystają ze środków przypadających na wychowanie latorośli. Osoby, które już pobierają świadczenie będą musiały iść do urzędu, aby nadal móc cieszyć się z otrzymywanych pieniędzy z najważniejszego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości.

500 plus zmienia zasady. Zamieszania wokół programu

Z racji faktu, że za kilka miesięcy w Polsce będą wybory parlamentarne, Polacy coraz częściej zadają pytania dotyczące istnienia i przyszłości sztandarowego programu PiS, jakim jest 500 plus. Dodatek ten jest dzisiaj postrzegany przez wiele gospodarstw domowych w kraju jako potrzebny, stąd też plotka o wycofaniu, czy zmianie warunków wypłacania świadczenia rozgrzała wiele zaniepokojonych Polaków. Na szczęście, chodzi wyłącznie o kwestie formalne.

Aby móc nadal uczestniczyć w programie 500 plus, Polacy będą musieli drogą urzędową zgłosić swoje uczestnictwo w programie świadczeń. Wszystko przez to, że nowelizacja przepisów, podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę zakłada, że dzień 1 lipca 2019 roku będzie początkiem nowego okresu rozliczeniowego dla 500 plus. Uczestnicy programu, którzy zdecydują się na wypełnienie wniosków w okresie lipca do sierpnia dostaną pieniądze już we wrześniu. Dla spóźnialskich przydzielone zostaną zupełnie inne terminy wypłacania świadczeń, uwzględniające wyrównanie do zaległych miesięcy.

Pomoc będzie można stracić

Nowością w przepisach jest fakt, że świadczenie będzie można także bezpowrotnie utracić. Założeniem tego postulatu partii rządzącej jest przeciwdziałanie nieuczciwemu wypłacaniu 500 plus, a także wykorzystywaniu środków od państwa w sposób do tego nieuprawomocniony. Jeśli urzędnicy kontrolujący program stwierdzą, że doszło do naruszeń, to wypełniają specjalny wniosek, który pozbawia świadczeniobiorcę pieniędzy. Sami pomysłodawcy zapewniają jednak, że odbieranie świadczenia będzie następować wyłącznie w pilnych i wyjątkowo dobrze udokumentowanych przypadkach. Jak widać, zmiany w programie są dość duże i nie dość, że jeszcze raz trzeba będzie zgłosić swój akces, to jeszcze trzeba będzie się liczyć z możliwością stracenia pieniędzy.

źródło: pikio.pl

Share