Rytuał z kukłą Judasza oburzył Brudzińskiego. „Idiotyczna, pseudoreligijna hucpa”

Nie mają końca komentarze po tym, jak na Podkarpaciu spalono kukłę Judasza. Głos w sprawie rytuału zabrał Joachim Brudziński. Szef MSWiA nie ma wątpliwości, że ta sytuacja będzie kosztowna wizerunkowo dla Kościoła, Polski i Polaków.

.

Joachim Brudziński skomentował na Twitterze egzekucję kukły Judasza, która poruszyła już nie tylko Polskę. Polityk najpierw odniósł się do oświadczenia Episkopatu Polski w tej sprawie. „Pytanie, jacy ‚szatani’ byli w Pruchniku czynni, że po latach przerwy i wezwań miejscowego proboszcza, ktoś reaktywował idiotyczną, pseudoreligijna hucpę? – zastanawiał się szef MSWiA.

Minister podkreślił też, że w związku z tą sprawą „koszta wizerunkowe dla Kościoła, Polski i Polaków będą olbrzymie”.

W kolejnym wpisie Brudziński jeszcze rozwinął swoją myśl i nawiązał do czasów II wojny światowej.

„Kościół w Polsce w czasach niemieckiej okupacji i niemieckiego nazistowskiego barbarzyństwa, często heroicznie, tak jak wielu Polaków, ratował życie swoich żydowskich braci. Takimi ‚akcjami’ jak w Pruchniku (wbrew miejscowemu proboszczowi) zaciera się piękne świadectwo rodziny Ulmów” – napisał polityk.

Kontrowersyjny rytuał w Pruchniku

Przypomnijmy, że wielkanocny rytuał w Pruchniku zgromadził setki mieszkańców miasta, w tym dzieci.

Otrzymały one kije, żeby móc wymierzyć Judaszowi tradycyjne 30 ciosów. Następnie kukłę zawleczono nad rzekę, odcięto jej głowę i spalono. A to wszystko w Wielki Piątek, który w tym roku przypadał w rocznicę powstania w Getcie Warszawskim.

źródło: natemat.pl

Share