Roksana Węgiel przygotowała się już na międzynarodową karierę. Swoją zagraniczną przygodę rozpoczęła głośnym zwycięstwem podczas prestiżowego dziecięcego Konkursu Eurowizji w 2018 roku. Teraz wymyśliła dla siebie pseudonim.

Roksana Węgiel zadebiutowała na międzynarodowej arenie podczas zeszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, pokonując dziecięcych rywali z 19 krajów. Całkowicie podbiła sobie zgromadzonej w Mińsku i przed telewizorami publiczność.

Po roku od zdobycia szturmem serc miłośników muzyki z całego świata, 14-latka jest znowu gotowa na wypłynięcie na międzynarodowe wody. Dziewczyna zadbała też o to, by jej zagraniczni fani nie połamali sobie języka na jej polskim nazwisku. Wymyśliła sobie oryginalny pseudonim.

Roksana Węgiel zaproponowała emigracyjny pseudonim artystyczny

Polskim fanom Roksana Węgiel dała się poznać w programie „The Voice Kids”. Obdarzona niesamowitym głosem nastolatka zdobyła miłość widzów i wygrała telewizyjne show. Udany debiut na antenie TVP2 wykorzystała do aktywnego promowania się podczas licznych koncertów w całym kraju.

Została także reprezentantką Polski podczas dziecięcej edycji Eurowizji, czyli jednego z najpopularniejszych przeglądów muzycznych w Europie. Podczas finału konkursu odniosła niebywały sukces i do kraju przywiozła pierwsze w historii zwycięstwo dla Polski. Dzięki niej zostaliśmy tegorocznym gospodarzem przeglądu.

Od eurowizyjnego zwycięstwa kariera muzyczna Roksany nabrała tempa. Tak jak uczestnicy „dorosłej” edycji konkursu – np. Michał Szpak – wykorzystała w pełni swoje pięć minut. Dzisiaj jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce, dziecięcą gwiazdą muzyki. Dzięki temu oprócz koncertów, coraz częściej odwiedza także studia telewizyjne.

Ostatnio pojawiła się w programie Kuby Wojewódzkiego, który słynie z błyskotliwych, choć nie zawsze taktownych, ripost. Nastolatka dzielnie przebrnęła przez nagrania, zawstydzając poziomem swoich wypowiedzi wielu wcześniejszych gości showmana.

Nie obyło się jednak bez drobnych, uszczypliwych komentarzy na temat nazwiska młodej gwiazdy przy omawianiu ewentualnej, międzynarodowej kariery Roksany. Wojewódzki zapytał, czy dziewczyna zamierza się przedstawiać jako Roxie Carbon (ang. węgiel). Nastolatka poprawiła go i pouczyła odnośnie używania właściwego słowa z języka angielskiego.

-Nie, Coal. C-o-a-l, to też jest węgiel. Carbon to węgiel i coal to węgiel – powiedziała Roksana, udowadniając prowadzącemu, że kwestię pseudonimu ma już dokładnie przemyślaną.

Roksana Węgiel w przeszłości i za parę lat

Roksana Węgiel pierwotnie nie marzyła o karierze muzycznej. Zafascynowała ją inna dziedzina sztuki – taniec. Potem chciała zostać akrobatką, a chwilę później – modelką. Dziecięce marzenia szybko jednak zweryfikował czas. Podczas jednego ze sportowych obozów sięgnęła po mikrofon. Karaoke z przyjaciółmi szybko przerodziło się w coś więcej: szczerą miłość do muzyki.