Przemysław Sadowski: Czas jest jego sprzymierzeńcem

Szczęśliwe dzieciństwo to dobry punkt wyjścia. Przemysław Sadowski (43 l.) właśnie takie miał, dzięki czemu dziś, gdy sam jest ojcem, ma z czego czerpać.

Przemysław Sadowski /Andras Szilagyi /MWMedia

Właśnie oglądamy go w nowym serialu „Echo serca”. Przemysław Sadowski wciela się w rolę ordynatora oddziału chirurgii. Sytuacja w jakiej się znalazł jego bohater – ordynator Stomma – jest nie do pozazdroszczenia. Tak zawodowo, jak i prywatnie…

Jeśli chodzi o zawodowe, ale i prywatne życie, na szczęście, aktor jest w zupełnie innej sytuacji. Znowu dużo pracuje. Gra w serialu. Sporo czasu spędził na planie filmu „Na bank się uda” – Szymona Jakubowskiego (premiera filmu zaplanowana jest na sierpień 2019 r).

Przemysław Sadowski urodził się w Hajnówce, wychowywał w Białymstoku. Oprócz „normalnej” szkoły uczył się też w szkole muzycznej – gra na fortepianie i na gitarze. Jego mama była stomatologiem, ojciec socjologiem. Jak kiedyś wyznał: – Stworzyli ciepły dom, zapewnili mi szczęśliwe, normalne dzieciństwo. Zawsze czułem ich wsparcie.

Dzięki temu, dziś, gdy sam jest ojcem, ma z czego czerpać, bo najlepsze wzory wychowawcze miał we własnym domu. Jego rodzice są też dowodem na to, że można stworzyć szczęśliwy, trwały związek małżeński, co jest bardzo budujące.

W 1999 r. skończył Filmówkę. Dwa lata wcześniej zadebiutował rolą Elfa w „Śnie nocy letniej” w Teatrze Jaracza w Łodzi, gdzie występował do czasu zdobycia dyplomu. Potem wyjechał do Teatru Polskiego w Szczecinie. Po przyjeździe do Warszawy oglądaliśmy go w Scenie Prezentacje, Nowym Praga, Na Woli. Dziś możemy go podziwiać w Teatrze Komedia.

Do dziś pamięta się jego rolę „Kurtza” z filmu „Pierwszy milion” Waldemara Dzikiego, choć od premiery minęło już 19 lat. Film ten był ważny dla aktora nie tylko z powodów zawodowych. Był po III roku studiów, debiutował na wielkim ekranie. Na planie poznał Agnieszkę Warchulską, z którą miał zagrać swoją pierwszą scenę erotyczną w życiu…

– Miało paść „akcja!”, gdy podeszła do mnie charakteryzatorka i nad moim uchem wyszeptała: „tylko jej nie całuj, bo jej się szminka rozmaże” – wspominał.

Kilka tygodni temu Agnieszka dołączyła do obsady serialu „Barwy szczęścia”. W tym roku mija 15 rocznica ich ślubu. W 2005 r. na świecie zameldował się Jan, w 2011 – Franciszek. Aktor ma też córkę Małgorzatę (ur. 1997) z poprzedniego związku.

Jakim jest ojcem? – Wychodzę z założenia, że dzieci uczą się przez obserwowanie rodziców, nie przez nakazy czy zakazy, dlatego staram się dawać im dobry przykład – wyznał.

Przemysław Sadowski z żoną Agnieszką Warchulską /Jarosław Antoniak /MWMedia

źródło: pomponik.pl

Share