Prezydent Gdańska do Kaczyńskiego. „Chcemy Pana serdecznie pozdrowić – moja córka i ja”

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz napisała na Twitterze, że spędziła z córką „cudny dzień”, a następnie pozdrowiła prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Powód?

.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawiał w sobotę podczas konwencji programowej partii. Oprócz złożenia nowych obietnic wyborczych wspomniał także o tym, że „rodzina jest dziś atakowana”. Krytykował środowiska tęczowych, które chcą wprowadzenia związków partnerskich dla par homoseksualnych i przyznania im nowych praw, w tym do adopcji dzieci.

– W miażdżącej większości przypadków ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami. I niech tak zostanie. Tak ma w Polsce zostać – mówił Kaczyński. – Jeden mężczyzna, jedna kobieta, w stałym związku oraz ich dzieci. Taki model rodziny ma dzisiaj wielu przeciwników – dodał.

Część lewicowych komentatorów i polityków odebrało słowa prezesa PiS jako atak w niepełne rodziny. Ich poglądy podziela najwidoczniej prezydent Gdańska.

„Panie Prezesie, za nami cudny rodzinny weekend z córką” – napisała teraz na Twitterze Aleksandra Dulkiewicz.

„Wiele inspirujących spotkań z ludźmi, wizyt w muzeach, a także rozmów o pańskim wczorajszym wystąpieniu. Chcemy pana serdecznie pozdrowić – moja córka i ja, zupełnie normalna polska rodzina” – dodała w sieci Dulkiewicz.

„Hattrick Kaczyńskiego”

Przypomnijmy, że podczas sobotniej konwencji, którą PiS zorganizowało w Lublinie, lider partii rządzącej przedstawił także elementy nowego programu i złożył kilka obietnic, tzw. „Hattrick Kaczyńskiego”.

Znalazło się w nim podniesienie minimalnych wynagrodzeń: na koniec 2020 roku do 3 tys. zł, a na koniec 2023 roku do 4 tys. zł. Prezes PiS zapowiedział też dwie trzynaste emerytury w 2021 r. oraz równe dopłaty dla rolników.

źródło: wp.pl

Share