Premier namawia seniorów do głosowania na PiS. „Jeśli wygramy, będziemy wypłacać Emeryturę Plus”

Rząd przekonuje, że program Emerytura Plus będzie kontynuowany pod jednym warunkiem. — Jeśli PiS będzie kontynuowało rządy, mogę zobowiązać się, że będziemy Emeryturę Plus wypłacać — zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na antenie radia RMF FM.

Trzynastka dla emerytów

Podczas rozmowy w RMF FM z Krzysztofem Ziemcem premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że Emerytura Plus będzie dalej wypłacana, jeśli PiS wygra wybory. Podkreślił przy tym, że „to jest to, na czym skupiamy się w najbliższych miesiącach”.

To nie pierwszy raz, gdy premier namawia seniorów do głosowania na PiS. Trzynasta emerytura miała być, według rządowych dokumentów, programem jednorazowym. Tymczasem już w zeszłym miesiącu Mateusz Morawiecki zasugerował, że program Emerytura Plus będzie kontynuowany, jeśli „wyborcy nam zaufają”.

Piątka wedle osi czasu

Premier na antenie mówił również o tzw. piątce Kaczyńskiego. — Ta piątka jest skonstruowana wokół osi czasu życia człowieka. Najpierw 500 Plus, żeby rodzinom było łatwiej wychować i wykształcić dziecko. Później młody człowiek kończy 18 rok życia, dla tych, którzy rozpoczynają pracę już od 1 sierpnia chcemy, żeby praca była bez podatku do 26 roku życia. Dla tych, którzy później decydują się na dziecko, znów jest 500 plus. Potem mamy obniżony ZUS, potem obniżony CIT — wyliczał.

źródło: innpoland.pl

Share