Moda na wysokiej jakości polskie produkty stale się rozwija, szczególnie w branży spożywczej. Za tym trendem mogą jednak podążąć również inne sekotory. Kampania "Wybieram 590- sobota dla Polski" nawiązuje nazwą do perfiksu 590 znajdującego się na początku pod kodem kreskowym produktów.

To oznaczenie stosowane jest w przypadku artykułów wyprodukowanych w Polsce. W ramach kapani w najbliższą sobotę Polacy mają wybierać właśmnie takie produkty.

"Tak naprawdę chcielibyśmy, żeby to była każda sobota dla Polski. Ale w ramach naszej kampanii chcemy taką sobotę organizować co roku. To będzie zawsze pierwsza sobota grudnia" – mówi Artur Niewrzędowski z inicjatywy Wybieram 590.

Mateusz Morawiecki wspiera kupowanie polskich produktów

"Kupowanie polskich produktów to najprostszy sposób na wsparcie polskiej gospodarki. #Wybieram590, bo wiem jak istotne ogniwo rozwoju ekonomicznego na całym świecie stanowi patriotyzm gospodarczy.

Każdy z nas może wybrać 590! Dlaczego warto? Sprawdź na http://wybieram590.pl" - tak brzmiał post na Twitterze Mateusza Morawieckiego.

Kupowanie polskich produktów to dodatkowy zarobek dla gospodarki

Według analizy przeprowadzonej na potrzeby projektu przez firmę audytorsko-doradczą Grant Thornton zmiana nawyków konsumenckich w kwestii wyboru produktów mogłaby przynieść dodatkowy zysk dla gospodarki nawet w wysokości kilkadziesięciu miliardów złotych rocznie.

Wykazano, że w przypadku produktów i usług wytworzonych w Polsce przez firmy z polskim kapitałem każda wydana złotówka to zwrot 79 groszy do krajowej gospodarki.

W przypadku produktów zagranicznych marek, ale produkowanych w Polsce kwota ta wyniesie 76 groszy. Z kolei dla produktów w pełni zagranicznych z każdej złotówki w polskim budżecie pozostanie jedynie 25 groszy.

Może zainteresuje Cię to: TRUDNO UWIERZYĆ W TO, ILE ŻYWNOŚCI ROCZNIE TRAFIA DO KOSZA. NAJNOWSZY RAPORT JEST ZATRWAŻAJĄCY

Zobacz także: PRODUKTY, KTÓRYCH NIE POWINNO SIĘ SPOŻYWAĆ NA CZCZO. MOGĄ SZKODZIĆ, A NAWET POWODOWAĆ POWAŻNE PROBLEMY

Portal "Życie" poleca: TO JUŻ PEWNE, CUKIER ZOSTANIE OPODATKOWANY. MINISTERSTWO ZDROWIA WŁAŚNIE PODAŁO DOKŁADNĄ DATĘ