Wiadomo już o ile wzrośnie najniższa emerytura oraz kiedy zmiana wejdzie w życie. Dobre wiadomości dla emerytów z całego kraju przekazuje wiceminister rodziny i pracy, Stanisław Szwed.

- Od 1 marca 2020 roku w związku z waloryzacją minimalna emerytura będzie wynosić 1200 zł brutto –  podaje Stanisław Szwed.

Oznacza to, że osoba pobierająca najniższe świadczenia będzie otrzymywać "na rękę" trochę ponad 1000 zł. W przypadku najbiedniejszych seniorów w kraju, nawet niewielki wzrost jest zauważalny i mile widziany.

- Każdy krok zmierzający do poprawy sytuacji emerytów o najniższych świadczeniach jest krokiem w dobrym kierunku. Podwyższenie najniższych emerytur będziemy traktować jednak jako pierwszy krok do dalszego podwyższania świadczeń minimalnych – powiedziała szefowa Związku Emerytów i Rencistów Elżbieta Ostrowska.

Jak donosi serwis pikio.pl - Wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed ma dla emerytów jeszcze lepsze informacje. Muszą się oni uzbroić w cierpliwość, ale niebawem mogą się także spodziewać trzynastej emerytury, na którą obecnie pracują politycy.

- Oprócz tego pracujemy nad trzynastą emeryturą jako ustawą, która będzie od kwietnia 2020 roku i czternastą emeryturą, która będzie od 2021 roku. Pracujemy w ministerstwie nad konkretnymi rozwiązaniami w tych sprawach - przekazał polityk.

Zgodnie z obietnicami przed wyborami, politycy podniosą najniższą emeryturę. Niestety, podwyżka dla emerytów czy pracowników, otrzymujących płacę minimalną, wiązać się będzie z innymi podwyżkami, zdecydowanie mniej korzystnymi. Już na początku 2020 roku spodziewany jest wzrost wywozu śmieci, w górę mają pójść także ceny żywności i artykułów przemysłowych.

Polecamy… FALA LISTÓW Z ZUSU DO POLAKÓW. SĄ TAM ZAWARTE WAŻNE INFORMACJE

Przypomnij sobie o: NA JAKIE PREMIE ŚWIĄTECZNE MOGĄ LICZYĆ POLACY. OTO KWOTY, KTÓRE WYPŁACAJĄ PRACODAWCY

 Jak informował portal Życie: LECH WAŁĘSA W SZPITALU. NOWE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA BYŁEGO PREZYDENTA