Plaga pająków w mieszkaniach i domach! Jak się przed nimi ustrzec?

Zbliża się jesień, a wraz z nią okres godowy pająków. I nie byłoby w tym nic złego dla nas, gdyby nie ulubione miejsce schadzek pajęczaków. A są nim… mieszkania i domy!

Jesień kojarzy się nam ze złotymi liśćmi szeleszczącymi pod butami, ciepłymi swetrami i gorącą herbatą. Okazuje się jednak, że na okres od września do października przypadają także gody pająków. I mimo, że może brzmieć niewinnie, to ulubione miejsce ośmionogich zwierzątek to nasze domy i mieszkania!

Co więcej, zaledwie 5% pająków napotkanych w domu to te, które przybyły z zewnątrz. Pozostałe cały czas mieszkają u nas, tylko że ich nie widzimy.

One nie wchodzą do domów. Te pająki w domu są tam przez cały rok i spędzają życie w środowisku domowym – powiedział Lawrence Bee z British Arachnological Society.

Czy jest jakiś sposób na pozbycie się ich? Niestety, nie ma żadnego, którego skuteczność potwierdziliby naukowcy. Jedyna metoda to utrzymanie idealnej czystości w mieszkaniu.

Ale pamiętajmy! Pająków najlepiej nie zabijać, tylko złapać i wypuścić na zewnątrz – będziemy im wdzięczni, kiedy do domu wlecą muchy albo komary.

źródło: „nauka.rocks”

Share