Polsat: gwiazdor stacji opowiedział o walce z ciężką chorobą. Jeszcze kilka miesięcy temu jego życie było poważnie zagrożone, jednak dopiero teraz zdecydował się wyjaśnić, co się stało. Okazało się, że życie uratowali mu nie tylko lekarze, a również jego żona. Co zrobiła?

Paweł Królikowski podczas najnowszego odcinka programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w którym jest jurorem, wytłumaczył widzom, swoją nieobecność podczas nagrania finałowego odcinka poprzedniej edycji show stacji Polsat. Okazało się, że powodem jego nieobecności był pogarszający się stan jego zdrowia.

Paweł Królikowski: choroba

Paweł Królikowski jest jednym z ulubionych aktorów Polaków, a to za sprawą kultowej już dziś roli Kusego w serialu Ranczo. Ostatnimi laty pokazuje się nam, jako juror w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aktor był nieobecny podczas nagrania finałowego odcinka, poprzedniej 11. edycji show stacji Polsat. W pierwszym odcinku powracającego programu Królikowski wytłumaczył widzom swoją nieobecność, a także zdradził, że jego choroba ma podłoże neurologiczne.

– Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać – powiedział na antenie stacji Polsat Królikowski.

Na co choruje Paweł Królikowski?

Paweł Królikowski miał tętniaka mózgu. Jego problemy zdrowotne zaczęły się już jakiś czas temu, bo w 2015 roku. To właśnie wtedy przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu. Jak się okazuje do szpitala trafił, dopiero za namową swojej żony, Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, która była mocno zaniepokojona jego stanem zdrowia. Królikowski miał bóle i zawroty głowy, wymioty i kłopoty z widzeniem. W jednym z wywiadów Paweł Królikowski wyznał, że życie uratowało mu dwóch lekarzy i przede wszystkim żona, dzięki której poddał się leczeniu.

Podczas najnowszego odcinka programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo Paweł Królikowski prezentował się w kapeluszu, co domniemamy może mieć jakiś związek z jego chorobą. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Paweł Królikowski miał wycinanego tętniaka mózgu w 2015 roku.

Do szpitala zgłosił się za namową żony. Żona jest dla niego wielkim wsparciem.

źródło: lelum.pl