„Oni tylko mówią, że dają”: Tadeusz Rydzyk zaprzecza jakoby otrzymywał dotacje od Kaczyńskiego

Tadeusz Rydzyk zaprzecza jakoby otrzymywał dotacje od partii Jarosława Kaczyńskiego. Nie odnosi się przy tym bezpośrednio do sprawy wygranych przez jego fundację konkursów dyplomatycznych MSZ.

Twierdzi, że wszelkie doniesienia o pieniądzach, które otrzymuje od PiS, to propaganda.

Tadeusz Rydzyk po ostatnim reportażu TVN24 znalazł się w ogniu pytań. Coraz trudniej zaprzeczać, że jego imperium medialne, na które poza Radio Maryja i TV Trwam składa się też cały kompleks w Toruniu (gdzie ruszyła budowa ciepłowni geotermalnej), czerpie korzyści z pieniędzy, którymi obsypuje je rząd.

Redemptorysta jednak konsekwentnie zaprzecza wszystkim doniesieniom.

Tadeusz Rydzyk nazywa doniesienia o dotacjach propagandą

Ostatnimi czasy na wierzch wypływa coraz więcej informacji dotyczących finansów Tadeusza Rydzyka oraz jego fundacji Lux Veritatis.

Po śledztwie przeprowadzonym przez posłów Kukiz’15 do wiadomości publiki podano oszałamiające kwoty, które fundacja wygrała w rozpisanych przez MSZ konkursach dyplomatycznych.

Dla przypomnienia: gdy dodamy kwoty, które wpłynęły na konto Lux Veritatis z kieszeni zarówno MSZ i MON, wyjdzie nam około 16 mln złotych. To nie przeszkadza jednak Tadeuszowi Rydzykowi bronić honoru swojego imperium.

– Oczywiście, będą propagandę siać nie wiadomo jaką, że PiS daje Rydzykowi. Oni tylko mówią, że dają. To partyjna propaganda – oświadczył w jednej z audycji na antenie Radia Maryja. To oświadczenie poparł listą ostatnich darczyńców, na których – jak utrzymuje – opiera się cała jego działalność.

– To słuchacze Radia Maryja i widzowie TV Trwam czynią tak. Pomagają nam, aby te media się utrzymały – dodał. Przy okazji poinformował też słuchaczy o kosztach, jakie ponosi, by utrzymać stację i kanał telewizyjny przy życiu.

– Miesięczny koszt utrzymania nadajników, odnowienia koncesji to 300 tys. złotych. To są kwoty olbrzymie, jak dla nas – poinformował.

Poza skromnym 1,6 mln złotych, przeróżne przedsięwzięcia redemptorysty również otrzymały rządowe wsparcie. Jest to m.in. 19 mln dotacji dla Geotermii Toruńskiej oraz 117 mln złotych przeznaczone na budowę Muzeum „Pamięć i Tożsamość”.

Podczas audycji, redemptorysta pouczył też słuchaczy, by uważnie głosowali.

– Oczywiście, że wiemy, jaką formację wybrać, ale stamtąd porządnych ludzi, którzy wystąpią w obronie Kościoła, katolików, wartości naszych. Na PiS też patrzeć tak… patrzeć, kto jest kto – powiedział.

źródło: wp

Share