O pingwinie z Gdańska piszą światowe media. Unikatowy wygląd przyniósł mu rozgłos

Mały pingwin rozsławił gdańskie zoo na cały świat. Nie ma jeszcze imienia, a dopiero niedawno został zaprezentowany publice. Pingwinek z gdańskiego zoo zyskał już jednak międzynarodową sławę. Wszystko dzięki swej unikatowości. Miejmy nadzieję, że jego wyjątkowe cechy nie utrudnią mu zanadto życia w grupie.

.

Pingwin urodził się 12 grudnia 2018 roku, ale dopiero w marcu, został zaprezentowany gościom i mediom.

Młody pingwin z Gdańska jest albinosem – ma śnieżnobiałe upierzenie i różowawe oczy. W przypadku pingwinów tońców podobny osobnik wykluł się tylko raz – w 2002 roku w Bristolu, opisuje na swojej stronie internetowej Gdański Ogród Zoologiczny,

Pingwinek jeszcze nie ma imienia, nieznana jest również jego płeć, ale wiadomo, że przez swoje wyjątkowe cechy może mieć trudniejsze życie w grupie.

Inne pingwiny nie potrafią tolerować jego odmienność, dlatego na razie nie jest dołączany do reszty stada i przebywa w małej grupie.

– Nasz albinos ma do dyspozycji rodziców, którzy świetnie nim się opiekują i dwa starsze pingwiny, które nie przejawiają oznak agresji. Nie możemy sobie pozwolić na przymusową socjalizację, stado może go nie zaakceptować – tłumaczył w rozmowie z portalem gdańsk.pl Michał Targowski, dyrektor gdańskiego zoo.

Niezwykłość pingwinka sprawiła, że powstały depesze takich agencji jak Associated Press czy AFP, a wieść o nim obiegła świat. Jego pojawienie się odnotowały m.in. Fox News, Bloomberg, Washington Post czy France24.

.

Pingwin urodził się 12 grudnia 2018 roku, ale dopiero w marcu, został zaprezentowany gościom i mediom.

.

Młody pingwin z Gdańska jest albinosem – ma śnieżnobiałe upierzenie i różowawe oczy

.

Pingwinek jeszcze nie ma imienia, nieznana jest również jego płeć, ale wiadomo, że przez swoje wyjątkowe cechy może mieć trudniejsze życie w grupie

.

Niezwykłość pingwinka sprawiła, że powstały depesze takich agencji jak Associated Press czy AFP, a wieść o nim obiegła świat.

źródło: fakt.pl

Share