Nowacka : „Arogancja, manipulacje i fałszywe nuty”

Barbara Nowacka w dosadnych słowach skomentowała czwartkową konferencję członków KEP poświęconą zjawisku pedofilii w polskim Kościele. Jedna z liderek Koalicji Europejskiej stwierdziła, że bijąca z hierarchów arogancja wskazuje na pilną potrzebę rozdziału państwa od Kościoła.

Barbara Nowacka ma już dość arogancji Episkopatu i postuluje rozdział państwa od Kościoła.

„Słucham konferencji biskupów dot pedofilii. Arogancja, manipulacje i fałszywe nuty niektórych wzmacniają postulat rozdziału kościoła od państwa” – skomentowała Barbara Nowacka czwartkową konferencję poświęconą pedofilii w Kościele.

Przypomnijmy, iż abp Marek Jędraszewski mówił w czwartek o pokucie i potrzebie przebaczenia dla sprawców, niemal zapominając o nieletnich ofiarach księży. – Mówienie o pedofili stygmatyzuje Kościół – stwierdził w pewnym momencie hierarcha.

Duchowny zauważył, że w Kościele nie ma zgody na podejście w stylu „zero tolerancji”, gdyż wywodzi się ono… z systemów totalitarnych. – To naziści, a po nich komuniści nie okazywali litości – próbował przekonywać Jędraszewski. Przypomniał przy tym, że wykorzystanie seksualne dzieci nie jest domeną jedynie Kościoła katolickiego

Źródło: natemat.p

Share