„Nigdzie na świecie nie dzieją się takie rzeczy”. Michał Szpak jest zdruzgotany zamieszaniem wokół „Tęczowej Madonny”.

Michał Szpak jest zdruzgotany zamieszaniem wokół Tęczowej Madonny. Gwiazdor nie ukrywa swojego oburzenia i emocjonalnie komentuje: Nigdzie na świecie nie dzieją się takie rzeczy. Co wokalista sądzi o ograniczaniu wolności artystycznej?

Artysta jest naprawdę wstrząśnięty całym zamieszaniem wokół Madonny z tęczową aureolą. Od kilku dni jest to najgłośniejszy w mediach temat, wokół którego odbyły się już liczne protesty i performance. Michał Szpak jest zdruzgotany całą aferą i bardzo emocjonalnie wypowiada się na ten temat. Co myśli o Tęczowej Madonnie?

Michał Szpak o Tęczowej Madonnie

Afera z aresztowaniem kobiety, która przerobiła aureolę Matki Boskiej na tęczową, po raz kolejny w ciągu ostatnich tygodni umieściła Polskę w nagłówkach światowej prasy. Najpierw echem obiła się wieść o cenzurze prac legendarnych polskich artystek, teraz znów mówią o nas media na całym świecie – niestety w niezbyt pozytywnym kontekście. O całą aferę został przez Pudelka zapytany Michał Szpak. Co powiedział?

– Jestem zdruzgotany totalnie. Chyba nigdzie na świecie nie dzieją się takie rzeczy, przynajmniej w krajach, które mają do czynienia z kulturą – wyznał rozemocjonowany artysta.

Tęcza jest symbolem wolności

Piosenkarz powiedział, że po zobaczeniu artykułu na ten temat w zagranicznej prasie był w prawdziwym szoku.

– To nie jest obraza naszej religii w żaden sposób. W żaden! To była tylko zmieniona aureola. Umówmy się, sam papież Franciszek nie ma z tym problemu, że tęcza jest symbolem wolności. Nie możemy jej kojarzyć tylko z jednym określonym środowiskiem! Wolność jest dla nas wszystkich – mówił Michał Szpak.

Artysta, dla którego wolność w sztuce jest bardzo ważna wyznał, że jest mu bardzo przykro, że takie rzeczy dzieją się w Polsce i to nie po raz pierwszy. Przywołał także przykład tęczy na Placu Zbawiciela, która kilkakrotnie była podpalana przez ekstremistów.

– Mam nadzieję, że kiedyś wszyscy zrozumieją, że sztuka jest sztuką, artysta jest artystą i nie wolno zabraniać wolności. To nie jest obraza uczuć religijnych, nikt nie dorysował tam żadnych prostych rzeczy, po prostu zmienił kolor aureoli – zakończył emocjonalną wypowiedź Michał Szpak.

Zgadzacie się z artystą? Protesty w sprawie Tęczowej Madonny nadal trwają, a sprawa nie jest jeszcze zakończona. Czekamy na rozwój wydarzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

.

Michał Szpak słynie z kolorowego, artystycznego wizerunku.

.

Gwiazdor od lat jest adwokatem wolności w sztuce.

.

Ostatnie wydarzenia bardzo zdenerwowały artystę.

.

Michał Szpak wyznał, że zamieszanie wokół Tęczowej Madonny bardzo nim wstrząsnęło!

.

Wokalista twierdzi, że tęcza jest symbolem wolności i nie powinno się jej traktować, jako czegoś obrazoburczego.

źródło: lelum.pl

Share