Niewiarygodny przykład adopcji: „Pies opiekuje się opuszczonym dzieckiem „

W matczynej miłości jest coś pięknego. Matka jest w stanie zrobić dla dzieci wszystko, nawet jeżeli oznacza to poświęcenie własnego życia.

I dzieje się tak nawet w sytuacji, gdy matka nie jest biologiczną rodzicielką dziecka – rodzicielstwo pochodzi z serca, a rodzina oznacza więcej niż biologia.

Gdy myślimy o adopcji, zazwyczaj myślimy o ludziach, tymczasem niewiarygodne przykłady adopcji są także w świecie zwierząt.

Przykładem takiej sytuacji jest historia pewnego psa. Doskonale pokazuje ona, że zwierzęta mają uczucia, podobnie jak my, ludzie.

Słyszeliśmy o wielu historiach, w których ludzie ratują zwierzęta z różnych opresji. Czasami jednak role się odwracają.

Pewnego dnia Alejandra Griffa z Argentyny usłyszała cichy płacz dochodzący gdzieś z okolic parkingu nieopodal jej domu.

Kobieta zaczęła się rozglądać i zauważyła bezpańską sukę ze szczeniakami. Ku jej zaskoczeniu, suka opiekowała się nie tylko swoimi szczeniakami.

.

Alejandra podeszła bliżej i pośrodku śmieci znalazła coś, czego nigdy w życiu w takim miejscu się nie spodziewała zobaczyć.

Ze sterty śmieci wystawała mała ludzka rączka.

Alejandra bez zastanowienia wzięła dziecko i szybko zabrała je do szpitala. Według jej oceny dziecko nie miało więcej niż miesiąc.

Matka zostawiła dziecko na pewną śmierć, ale pies nie zamierzał do tego dopuścić.

To, że dziecko było w stanie przetrwać zimą na dworze, to zasługa bezpańskiego psa, którego Alejandra nazwała Way.

.

Bezpański pies opiekun

Bezpański pies zaopiekował się dzieckiem jak na prawdziwą mamę przystało. Położył się przy maluchu, aby ogrzać je swoim ciepłem.

Policjanci przekazali, że suczka przeniosła dziecko z miejsca gdzie zostało porzucone, do oddalonego o około 50 metrów legowiska, gdzie miała młode.

„Zabrała je jak swojego szczeniaka i uratowała je. Lekarze przekazali, że gdyby nie opieka psa, dziecko nie przeżyłoby” – powiedział Daniel Salcedo z policji w stanie Buenos Aires.

To niewiarygodne, że Way zachowała się jak prawdziwa mama i uratowała dziecko przed pewną śmiercią.

Niestety nie wiemy, co stało się z Way po uratowaniu dziecka. Możemy mieć tylko nadzieję, że znalazła kochający dom, w którym ktoś potraktował ją tak samo, jak ona dziecko.

.

Postawa Way dobitnie pokazuje, że zwierzęta mają uczucia i instynkty podobne do ludzkich.

Instynkt macierzyński u psów jest bardzo silny. Dodatkowo psy są jednymi z najbardziej inteligentnych i kochających zwierząt jakie mamy u naszych boków. Psy z łatwością potrafią odczytać, czy jesteśmy smutni, źli, szczęśliwi, czy po prostu chcemy się przytulić.

Psy potrafią okazywać empatię i zrozumienie – i to nie tylko przedstawicielom swojego gatunku.

W wyniku śledztwa policja odnalazła matkę dziecka. Kobieta cierpiała na poważną depresję.

CNN donosi, że matka otrzymała niezbędną pomoc od psychologa.

.

Wielu ludzi mogłoby się uczyć od Way. Czasami ci, którzy mają najmniej, potrafią dawać najwięcej!

Dziękujemy Way za to, że pokazała jak wielka jest miłość matki do dziecka. Jej akt pomocy nigdy nie zostanie zapomniany.

źródło: pl.newsner.com

Share