Nie było łatwo, ale dziennikarze dotarli do prawdziwej, porażającej kwoty emerytury Głódzia. Wierni złapią się za głowy

Emerytura księży dla wielu Polaków jest bardzo interesującym tematem. Ludzi ciekawi zwłaszcza to, ile pieniędzy otrzymują najbardziej znani duchowni. Dziennikarzom udało się dotrzeć do wysokości emerytury abp. Głódzia.

Emerytura osób duchownych jest dość tajemniczym tematem, o którym nie wiadomo zbyt wiele. Przedstawiciele Kościoła nie lubią chwalić się wysokością świadczenia, które otrzymują od Państwa. Okazuje się, że w przypadku osób na najwyższych stanowiskach możemy mówić o bardzo wysokich kwotach, które dostają kapłani. Teraz dziennikarzom udało się dotrzeć do świadczenia jednego z najbardziej znanych księży w Polsce.

Chodzi o abp. Sławoja Leszka Głódzia, o którym w naszym kraju mówi się ostatnio bardzo wiele, niekoniecznie w dobrym świetle. Kapłan został uznany za człowieka niegodnego pracy jako duchowny po premierze filmu „Tylko nie mów nikomu” autorstwa braci Sekielskich. Po obejrzeniu produkcji jeden z mężczyzn postanowił ogłosić swoje zdanie na temat pracy Głódzia.

.

Emerytura Głódzia jest bardzo interesująca dla wielu osób

– Panie Arcybiskupie, znamy się dobrze i pewnie pamięta mnie Pan, jako oficera, z organizacji wizyty do ojczyzny Jana Pawła II, bo to ja (szef sztabu jednostki w Opolu) otrzymałem rozkazy przyjęcia pielgrzymów wojskowych i kapelanów.

To ja, poprzez ks. Marka, udzielałem Panu porad, co i kiedy nosi się do munduru wojskowego. To mnie odmówił Pan poświecenia sztandaru jednostki, bo nie nadawałem odpowiedniej rangi Pańskiej świętości – pisze mężczyzna.

Na koniec stwierdził on również, że emerytura pobierana przez duchownego jest nieprzyzwoicie wysoka. Dziennikarze postanowili na własną rękę dowiedzieć się, ile ona wynosi, kontaktując się z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Emerytura znanego duchownego pozostaje kwestią kontrowersyjną

– Biskup generał Leszek Sławoj Głódź, zgodnie z ustawą z dnia 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin (Dz.U. 2019, poz. 289) jak każdy zwolniony z zawodowej służby wojskowej generał z pełną wysługą emerytalną powyżej 35 lat i w zależności od posiadanego stopnia może otrzymać emeryturę wojskową w przedziale od 10.760 zł do 17.725 zł brutto – czytamy w komunikacie przesłanym serwisowi Money.pl.

Dodatkowo Głódź może liczyć na emeryturę przeznaczoną dla każdego biskupa, który skończy 75 lat. Wynosi ona około 5 tysięcy złotych, a dodatkowo kapłan będzie mógł liczyć na mieszkanie zapewnione przez państwo oraz ryczałt na jedzenie.

Dodatkowo Głódź może liczyć na emeryturę przeznaczoną dla każdego biskupa, który skończy 75 lat. Wynosi ona około 5 tysięcy złotych, a dodatkowo kapłan będzie mógł liczyć na mieszkanie zapewnione przez państwo oraz ryczałt na jedzenie.

źródło: pikio.pl

Share