Kolor oczu może nam wiele o nas powiedzieć. Zdradza on nie tylko nasze cechy charakteru. Posiadacze niebieskich i zielonych oczu mogą się zmartwić.

Kolor oczu, kolor skóry, kolor włosów – opisując człowieka używamy tych cech wyglądu. Przyjęło się założenie, że kolory mogą być powiązane z naszymi cechami charakteru.

Kto nie zna stereotypu o głupiutkich blondynkach? Stereotypy, stereotypami, ale gorzej jeśli pojawiają się kolejne badania potwierdzające, że kolor może mieć coś wspólnego z naszymi zaletami i wadami.

Skupiając się na kolorze oczu możemy dowiedzieć się wielu ciekawych kwestii o nas samy i o naszych bliskich. Kolor oczu powiązany jest nie tylko z osobowością, ale też z prawdopodobieństwem dotyczącym zachorowań na niektóre groźne choroby.

Kolor oczu – zwierciadło chorób

Osoby obdarzone ciemnymi oczami mogą być trochę spokojniejsze. Ich posiadacze rzadziej chorują na zwyrodnienie plamki żółtej.

-Ciemna tęczówka blokuje więcej światła ultrafioletowego- argumentują lekarze. Powody do radości są też większe ponieważ ciemne oczy rzadko kiedy występują u chorych na raka skóry. Skoro ciemnookim tak dobrze to co z ich niebieskookimi znajomymi? Są bardziej narażone na czerniaka oka.

W przypadku ciemnej tęczówki światło było lepiej blokowane, a niebieska tęczówka zawierająca mniej pigmentu łatwiej to światło przepuszcza.

Jeżeli chodzi o cechy charakteru w powiązaniu z kolorem oczu to wciąż trwają badania. Naukowcy jednoznacznie nie stwierdzili jeszcze, żeby istniało jakieś powiązanie. Trwają badania w Australii gdzie na sporej grupie przedstawicieli obu kolorów oczu już udało się ustalić pewne fakty.

Mianowicie osoby obdarzone ciemnymi oczami są odbierane jako bardziej przyjazne. Inne badania tym razem w USA wykazały, że osoby z jasnymi oczami mają skłonność do nadużywania alkoholu.

Także nasze małe zwierciadła duszy mówią nam coraz więcej o nas samych. Niedługo wszystko będzie wiadome po jednym spojrzeniu. Nie tylko czy ktoś się wyspał, długo imprezował czy kłamie.