Mówisz, że taśmy Kaczyńskiego to kapiszon. Zobacz wpisy Pawłowicz. Posłanka PiS w kontrataku

Media, trzech polityków PO i pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera – to lista tych, którym oberwało się od Krystyny Pawłowicz na Twitterze po artykule „Gazety Wyborczej”. Posłanka PIS wyjątkowo dużo czasu poświęciła sprawie, która zdaniem jej partii jest rozdmuchaną przez media wydmuszką.

Mimo że politycy PiS, a także „Wiadomości” TVP przekonują, że taśmy Kaczyńskiego to „kapiszon”, to ich reakcje wskazują na coś zupełnie odwrotnego.

Krystyna Pawłowicz szeroko komentowała taśmy Kaczyńskiego

Jarosław Gowin błyskawicznie zmienił temat we wczorajszym wywiadzie, Joachim Brudziński dołączył do obrony Kaczyńskiego pod hasztagiem #JaCięNieMogę, a premier Morawiecki zwołał konferencję prasową, na której nazwał taśmy „największym niewypałem od czasów II wojny światowej.

Jednak chyba najbardziej histerycznie zareagowała Krystyna Pawłowicz. Jej ostatnia aktywność na Twitterze wyraźnie pokazuje, że PiS się przestraszył, więc może cała afera nie jest wcale aż takim kapiszonem.

Pawłowicz zwykle pisze na Twitterze jednego tweeta dziennie, czasem dwa. Niekiedy żadnego. Jednak we po ujawnieniu taśm Kaczyńskiego przez „Gazetę Wyborczą”, wyjątkowo się rozpisała.

W pierwszym tweecie opublikowanym jeszcze w poniedziałek o godzinie 23:34 – a więc jeszczed przed pojawieniem się artykułu, ale po jego zapowiedzi – posłanka zaatakowała media – odpowiedzialnych za ujawnienie afery „Wyborczą” oraz Tomasza Lisa. Stwierdziła, że „atakują już cel zostawiony sobie na ich czarną, polityczną,ostatnią godzinę”.

„Pozwolimy tym mediom obalić demokrację w PL?” – dodała pytająco.

W drugim tweecie – już we wtorek o godzinie 12:20 – Pawłowicz zaatakowała i „Wyborczą”, i posłów PO Krzysztofa Brejzę, Marcina Kierwińskiego i Cezarego Tomczyka, którzy poinformowali, że złożą powiadomienie do prokuratory w sprawie Kaczyńskiego. „A jak tam u was z tą «zgodnością z prawem»?” – zwróciła się do nich posłanka.

Ostatni (jak na razie) tweet poświęcony sprawie pojawił się na profilu Pawłowicz o godzinie 16:48. Tym razem dostało się mecenasowi Jackowi Dubois – pełnomocnikowi Geralda Birgfellnera, który pojawił się na taśmach.

Posłanka poinformowała, że złożyła skargę na prawnika, który nazwał ją «zwierzęciem w ludzkiej skórze», dając za «przykład zezwierzęcenia władzy na granicy państwa quasi-faszystowskiego»”.

Przypomnijmy: „Gazeta Wyborcza” ujawniła treść rozmów, które w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie prowadził prezes PiS Jarosław Kaczyński. Chodzi o plany budowy w stolicy dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna.

Z tekstu wynika, że spółka, która stanowi zaplecze finansowe PiS, chce zbudować w centrum Warszawy dwa 190-metrowe wieżowce. Od 2017 roku w tę inwestycję zaangażowany był Birgfellner, austriacki biznesmen i członek rodziny Kaczyńskiego. Stanął na czele powołanej w tym celu spółki celowej, po ukończeniu budowy miał zarobić ok. 39 mln złotych.

Share