Morawiecki zaskoczył wszystkich na mszy prowadzonej przez ojca Rydzyka.

Mateusz Morawiecki zaskoczył wszystkich na mszy prowadzonej przez ojca Rydzyka. W trakcie uroczystości na Jasnej Górze, padło wiele kontrowersyjnych słów, a swoje trzy grosze dołożył także szef polskiego rządu, powielając bardzo mocne hasło o „Wielkiej Polsce”.

Mateusz Morawiecki bardzo aktywnie prowadzi kampanie wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Szef obecnego rządu, który przygotowuje się do walki na reelekcję, jest ostatnio obecny na wielu uroczystościach i spotkaniach, w trakcie których może promować działalność swojej partii. W trakcie mszy świętej na Jasnej Górze, będącej częścią pielgrzymki środowisk Radia Maryja, premier wygłosił swoje przemówienie, w którym powiedział o chęci i dążeniu do „Wielkiej Polski”.

Mateusz Morawiecki o „Wielkiej Polsce”. Premier szokuje na Jasnej Górze

Postulat „Wielkiej Polski”, powielany często przez środowiska nacjonalistyczne, może brzmieć w ustach premiera polskiego rządu niezwykle kontrowersyjnie, jako zapowiedź programu politycznego Prawa i Sprawiedliwości na następną kadencję. Sam Morawiecki twierdzi, że to właśnie modlitwa i takie postawy, jakie promuje Rydzyk, są przyszłością dla Polski.

– Dziękuję za walkę o lepszą Polskę. Jasna Góra to miejsce żywej wiary i żywego patriotyzmu. Polacy nie poddają się w walce o solidarność, wiarę i chrześcijaństwo. Dziękuję wszystkim pielgrzymom, że macie odwagę walczyć o Polskę i wstawiać się za naszymi chrześcijańskimi wartościami. Rdzeniem chrześcijaństwa jest piękne łączenie tradycji i osiągnięć przeszłości z poszukiwaniem nowych dróg. Wybieramy drogę ku silnej Rzeczypospolitej. Droga pośrednia to droga donikąd. Polska musi być jednością pod biało-czerwonym sztandarem. Wierzę, że starając się o lepsze życie każdego, jesteśmy na drodze ku lepszej Polsce. Niech ona będzie naszą latarnią i naszym zwycięstwem. Wierzę głęboko ze starając się o lepsze życie każdego człowieka tu na Ziemi – zwłaszcza tu w Polsce – jesteśmy bliżej nieba. Jesteśmy na drodze ku lepszej, sprawiedliwej, wielkiej Polsce – mówił szef polskiego rządu.

Andrzej Duda także zabrał głos na Jasnej Górze

Kolejnym politykiem związanym z obozem politycznym Prawa i Sprawiedliwości, który wyraził swoje poparcie względem działań kontrowersyjnego duchownego, jest Andrzej Duda, który nazwał rodzinę Radia Maryja „prawdziwą, obywatelską wspólnotą”, co wyraził w liście przesłanym specjalnie na pielgrzymkę.

– Rodzina Radia Maryja jest prawdziwą obywatelską wspólnotą, której spoiwem jest przywiązanie do wartości chrześcijańskich i umiłowanie ojczyzny – odczytywał list Dudy prezydencki minister Paweł Mucha.

Źródło: pikio.pl

Share