Michał Szpak zdecydowanie wyróżnia się dla tle pozostałej, męskiej części polskich muzyków. Wokalista ma swój styl, którego zupełnie się nie wstydzi, jednak mimo to, nieustannie zbiera wiele słów krytyki pod swoim adresem. By ostatecznie z tym skończyć, postanowił odpowiedzieć wszystkim hejterom.

Michał Szpak nie może narzekać na swoją karierę, bo już od kilku dobrych lat prężnie działa nad jej rozwojem. Gwiazdor regularnie koncertuje, a każdy jego występ wzbudza wśród fanów naprawdę skrajne emocje. Wszystko za sprawą stylizacji, na jakie się decyduje.

Michał lubi wyróżniać się z tłumu, w czym pomagają mu wzorzyste stroje i przede wszystkim charakterystyczne dla niego długie, kręcone włosy.

Choć muzyk ma rzesze prawdziwych wielbicieli, wciąż nie brakuje osób, które nieustannie krytykują go za taki styl bycia. Szpak stara się nie reagować na nieprzychylne komentarze, pokazując tym samym, że zupełnie się nimi nie przejmuje. Najwyraźniej nie był już w stanie dłużej wytrzymać zalewającej go fali hejtu i postanowił zdecydowanie na nią odpowiedzieć.

Michał Szpak odpowiada hejterom

Na łamach Super Expressu, muzyk postanowił szczerze powiedzieć o tym, czemu ubiera się w taki sposób. Dla wielu jest zaskoczeniem, że Michał, będąc mężczyzną, maluje paznokcie, gustuje w cekinach, kolorowych strojach, a niekiedy nawet w damskich ubraniach. Swego czasu, podczas jednego z publicznych wyjść, Michał pojawił się w damskich butach na wysokim obcasie.

Niektórzy cenią go za „inność”, jednak wciąż pojawia się wiele słów krytyki. Pod adresem jurora „The Voice of Poland” niejednokrotnie padają naprawdę obraźliwe sformułowania, których on sam stara się nie brać do siebie. Teraz udowodnił, że wszechobecny hejt wcale go nie dotyka.

– Ciuchy, które na sobie noszę to część mojej osobowości. Niektórzy nazywają mnie przebierańcem, ale to nie są przebieranki. Wszystko jest od początku do końca przemyślaną kreacją artystyczną, nie tylko na scenę, ale też na ulicę. Strojem wyrażam siebie i swoje emocje – powiedział dla SE.

Gwiazdor wykorzystuje swój styl?

Dzięki oryginalnym, rzucającym się w oczy stylizacjom wokalista nieustannie pojawia się na językach Polaków. Szpak ma tego świadomość, dlatego postanowił wykorzystać swoją popularność.

Jakiś czas temu, Michał dosadnie zwrócił się do sporej grupy swoich odbiorców, apelując o większe zainteresowanie ekologią. Gwiazdor przejął się problemami świata, których z roku na rok przybywa coraz bardziej i które stawiają wielki znak zapytania nad przyszłością całej ludzkości.

Źródło: party