Martyna Wojciechowska sama wychowuje córkę. Nie przeszkadza jej to w zdobywaniu świata

Martyna Wojciechowska od lat podróżuje i podejmuje nowe, niebezpieczne wyzwania. Pracuje też jako dziennkikarka, udziela się w życiu publicznym. Niezwykle aktywne życie potrafi jednak pogodzić z rolą matki dla swojej córki Marysi, którą wychowuje zupełnie sama.

Martyna Wojciechowska znana jest jako silna kobieta, która stawia czoła wyzwaniom rzucanym jej przez życie. Okazuje się, że nie tylko w życiu zawodowym. Prywatnie samotnie wychowuje swoją córkę, ponieważ ojciec jej dziecka zmarł na ciężką chorobę.

O odwadze podróżniczki świadczy też jej wyprawa, którą odbyła będąc w 3 miesiącu ciąży. Podjęła się wtedy i zdobyła szczyt Elbrus – najwyższy szczyt Kaukazu. Część osób z jej otoczenia poddawało w wątpliwość tę decyzję i krytykowało za brak rozsądku i narażenie życia dziecka, które miało przyjść na świat. Mówiono, że dziennikarka potrzebuje wciąż wzrostu adrenaliny i nie potrafi żyć bez podróży. Jednak wyprawa skończyła się szczęśliwie, a mała Marysia wydaje się lubić wyzwania tak samo jak jej mama.

Zobacz także: MIŁOŚĆ NIE WYBIERA. PRAWDZIWY POWÓD ŚLUBU 24-LATKA Z 81-LETNIĄ KOBIETĄ

Martyna Wojciechowska była w związku z Jerzym Błaszczykiem – płetwonurkiem i rekordzistą Polski w nurkowaniu głębinowym. Para rozstała się zanim narodziła się ich córka, jednak utrzymywała ze sobą dobre stosunki, pozostali przyjaciółmi. Ojciec Marysi zmarł mając 46 lat po wyczerpującej chorobie. Dla Martyny Wojciechowskiej był to trudny czas. Tym bardziej, że w tym samym okresie sama przechodziła chorobę.

Poza podróżami, Wojciechowska prowadzi znany program „Kobieta na krańcu świata”. Jest przedstawicielką i twarzą wielu akcji społecznych. Mocno zaangażowała się działania fundacji „Kwiat Pustyni”, która prowadzi działania przeciwko okaleczaniu dziewczynek i kobiet. Od 2013 roku jest członkinią Polskiej Akcji Humanitarnej.

Zobacz także: CZY MĘŻCZYŹNI STRACĄ CZYNNE PRAWO WYBORCZE? AGNIESZKA HOLLAND PRZEKONUJE!

W życiu osobistym dziennikarki pojawił się mężczyzna. Z Przemysławem Kossakowskim spotykają się od jakiegoś czasu. Trudno się dziwić, że ich drogi się spotkały – Kossakowski również jest znanym podróżnikiem i dziennikarzem. Dzięki temu mają okazję połączyć swoje pasje i wspólnie je przeżywać.

Źródło: Pikio.pl

Share