Małgorzata Rozenek w Sejmie. Robiła za ekspertkę Platformy do spraw in vitro

W Platformie Obywatelskiej mają nowego rzecznika sprawy in vitro. W Sejmie Małgorzata Rozenek-Majdan przedstawiła główne problemy, z którymi borykają się polskie pary, chcące za pomocą tej metody zostać rodzicami.

Małgorzata Rozenek została ekspertem PO do spraw in vitro. • Fot. screen z wiadomości TVN24 / Twitter Platforma

„Są dwa główne problemy obecnie w Polsce przy metodzie in vitro, o które warto powalczyć” –czytamy na Twitterze Platformy Obywatelskiej. W dalszej części postu następuje przedstawienie nowego eksperta tej partii do spraw in vitro.

Szczególnie podkreślony został fakt, że Małgorzata Rozenek-Majdan sama jest matką dzieci urodzonych dzięki tej metodzie.

Zdaniem Rozenek-Majdan, pierwszym problemem, z którym trzeba walczyć to stygmatyzacja par. Zwłaszcza w małych społecznościach pary, które decydują się skorzystać z metody in vitro, często spotykają się z ostracyzmem.

Kolejną sprawą jest finansowanie. Zapłodnienie metodą in vitro nie jest tanie i wielu par zwyczajnie na to nie stać. Platforma Obywatelska chce, by zabiegi były finansowane przez państwo. – Każdy z nas zasługuje, żeby zostać rodzicem i skarb państwa powinien pomagać w tym leczeniu – podkreśliła Rozenek-Majdan w trakcie konferencji prasowej.

źródło: natemat.pl

Share