Łoś w środku miasta wyszedł spod kontroli i przepędził turystów!

Grupa turystów musiała uciekać przed rozjuszonym samcem łosia. W wyniku konfrontacji rannych zostało dwoje ludzi. Zwierzę nie zatrzymało się nawet przed samochodem. Łoś rozbrykał się nie na żarty w Estes Park w stanie Kolorado w Ameryce.

Dramatyczne nagranie wideo obiegło sieć. Grupa turystów zbliżyła się do młodego samca łosia, który szedł po centrum popularnego wśród turystów miasta Estes Park w Kolorado. Na efekty nie trzeba było czekać długo.

Zobacz także: CERT POLSKA OSTRZEGA PRZED FAŁSZYWYMI MAILAMI. JAK CHRONIĆ SIĘ PRZED CYBERPRZESTĘPCAMI?

Rozjuszone zwierzę zaszarżowało na grupę ludzi. Nie wiadomo, czy ktoś w jakiś sposób rozdrażnił łosia. Samiec zdawał się szczególnie zajadle ścigać mężczyznę w jasnej kurtce, który w czasie ucieczki poślizgnął się i upadł za kamienną ławkę. Wtedy łoś zaatakował stojącą obok kobietę.

Przewrócił ją i wielokrotnie uderzył porożem. Kobieta leżała na brzuchu, osłaniając głowę, jednak po chwili łoś odwrócił ją na plecy. Wtedy zaczęła wierzgać nogami, co na chwilę ochroniło ją przed kolejnymi atakami. Kiedy jednak kobieta próbowała podnieść się z ziemi, zwierzę znowu pobiegło w jej stronę.

Trwa okres godowy, dlatego byki łosi robią się bardzo agresywne. Nigdy, przenigdy nie należy podchodzić do nich tak blisko – mówił rzecznik Colorado Parks i Wildlife.

Zobacz także: NIEOZNAKOWANE RADIOWOZY SZANSĄ NA WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO

Wreszcie zasłonił ją kierowca ciężarówki. Mężczyzna podjechał pojazdem, zatrzymując go między łosiem a kobietą. Wtedy zwierzę zaatakowało wóz, zostawiając w nim głębokie dziury po porożach, zanim wreszcie odeszło. Zaatakowana kobieta miała jedynie drobne obrażenia. Jednak mężczyzna w jasnej kurtce uderzył głową o kamień i został przewieziony do szpitala – telewizja CBS Local informuje.

Źródło: „o2.pl”

Share