Los Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. Papież pomoże schorowanej aktorce

Gwiazda filmu i teatru Teresa Budzisz-Krzyżanowska (77 l.) jest częściowo niepełnosprawna i potrzebuje drogiej rehabilitacji. Jej przyjaciele postanowili pomóc i zbierają pieniądze na leczenie. Fakt dowiedział się, że, nawet papież Franciszek wyciągnął pomocną dłoń.

Aktorka porusza się na codzień o kulach.

Papież przesłał dla pani Teresy drogocenną płaskorzeźbę, która ma być zlicytowana podczas koncertu charytatywnego „Jestem, bo jesteś” 10 lutego w Krakowie. – Wykonano ją we włoskim Grosseto, zgodnie z najstarszymi metodami Etrusków. Ojciec święty dołączył też list, w którym zapewnia, że wyprasza dla aktorki w modlitwie „dar zdrowia”– mówi nam Ewa Dziadyk z Fundacji Anny Dymnej (68 l.) „Mimo Wszystko”.

Stan aktorki ostatnio bardzo się pogorszył. Pani Teresa porusza się na wózku inwalidzkim. –W teatrze prawie nie gra. Jeśli dostaje rolę, to jedynie taką, w której może siedzieć. Jakiekolwiek przemieszczanie się po scenie w jej wypadku jest niemożliwe– słyszymy od jej bliskich.

Stan aktorki jest wynikiem niezwykle poważnego wypadku samochodowego, który aktorka miała w połowie lat 90. –Zamiast twarzy miałam „befsztyk”. Lekarze próbowali jakoś mnie poskładać i uruchomić– wspominała dwa lata temu w jednym z wywiadów.

Koncert Charytatywny „Jestem, bo jesteś” to już jedenaste, doroczne, wydarzenie, które Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – wspólnie z Filharmonią Krakowską – organizuje na rzecz chorych i niepełnosprawnych artystów. Wystąpią Leszek Możdżer i Motion Trio, a koncert poprowadzą: Anna Dymna, Ewa Kaim, Anna Radwan i Bronisław Maj. Podczas wydarzenia będą licytowane przedmioty, które na aukcję przekazali m.in. kardynał Stanisław Dziwisz, Jerzy Hoffman, Krzysztof Zanussi, Krystyna Janda, Jerzy Owsiak, Zbigniew Paleta, Krzysztof Penderecki, Anna Polony, Zbigniew Preisner, Donald Tusk, Michał Żebrowski, Kamil Stoch. Cały dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej.

Aktorka w połowie lat 90 miała bardzo poważny wypadek samochodowy

 

Teresa Budzisz-Krzyżanowska potrzebuje pieniędzy na skomplikowaną rehabilitację.

 

Dar na licytację na rzecz Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej przekazał nawet papież Franciszek

 

Papież przekazał na licytację ręcznie wykonaną płaskorzeźbę z Grosseto.

 

Do płaskorzeźby dołączony był list, w którym papież zapewnia o swojej modlitwie w intencji aktorki.

źródło: fakt.pl

Share