Lidl przedstawił roczny raport płac. Wiedziałeś, że można tam tyle zarobić?

Praca na kasie jeszcze do niedawna kojarzyła się z nieregularnym grafikiem, brakiem przerw i niską płacą. Ten stereotyp chce przełamać Lidl. Jak wynika z ich raportu, pracownicy w markecie zarabiają nawet 4350 zł!

Kilka lat temu na jaw wyszły warunki, w jakich musieli pracować kasjerzy w Biedronce. Skarżyli się, że mają bardzo obciążające grafiki, a przez brak przerw w pracy muszą siedzieć na kasach w pampersach!

Od tego sporo się zmieniło i praca na kasie nie kojarzy się już tak źle. Jak wynika z raportu, który przytacza portal Pikio.pl, bardzo dobre warunki panują w Lidlu.

Nowy pracownik może liczyć tam na pensję rzędu 3100-3850 zł brutto. Już po dwóch latach wynagrodzenie wzrasta do 3450 zł brutto w małych miejscowościach i nawet 4350 zł brutto w aglomeracjach.

Co więcej, kierownicy marketów tak starają się ułożyć grafik swoim pracownikom, żeby ci mogli łączyć swobodnie życie zawodowe z prywatnym.

Jak wynika z raportu Lidla, zdecydowana większość ich pracowników to kobiety, średni przedział wiekowy to 30-50 lat, a najstarszy pracownik obchodził niedawno 68. urodziny!

Źródło: „pikio.pl”

Share