Lech Kaczyński skończyłby 70 lat. Na Wawelu pojawił się tłum polityków PiS

Prezydent Andrzej Duda oraz najważniejsi politycy PiS wzięli udział w odprawionej przez abpa Marka Jędraszewskiego mszy świętej w katedrze na Wawelu. Nabożeństwo odbyło się w 70. rocznicę urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Na Wawelu pojawili się najważniejsi politycy PiS. • Fot. Twitter / @pisorgpl

– Jak nie dziękować panu Bogu za piękną i pełną poświęcenia służbę najjaśniejszej Rzeczypospolitej ze strony prezydenta Lecha Kaczyńskiego, aż po jego ostatnie pragnienie serca uczczenia polskich oficerów zamordowanych w Katyniu w 70. rocznicę ich tragicznej śmierci – mówił podczas homilii abp Jędraszewski. Jego słowa cytuje Wirtualna Polska.

Duchowny mówił także o zgromadzonych politykach. Poza prezydentem i prezesem Kaczyńskim w Krakowie stawili się m.in. Joachim Brudziński, Stanisław Terlecki, Marek Kuchciński czy… szef TVP Jacek Kurski.

– Jak nie modlić się dzisiaj za wszystkich, którym Boża opatrzność pozwala obecnie dzierżyć stery Rzeczypospolitej Polskiej, aby poprzez ich szczególne uwrażliwienie na sprawy społeczne naszego narodu, mogli budować cywilizację miłości, której celem jest poszanowanie każdej osoby ludzkiej – wyliczał.

Politycy PiS zeszli też do krypty pod Wawelem, gdzie znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. W ich towarzystwie prezes Jarosław Kaczyński złożył kwiaty. Polityk spędza swoje (i zmarłego brata) urodziny w ten sposób od kilku lat.

źródło: natemat.pl

Share