Kukiz spotkał się z prezesem Kaczyńskim. Ujawniono, czego dotyczą ich rozmowy

Czym bliżej do wyborów, tym bardziej Paweł Kukiz szuka coraz to nowych sojuszników dla niektórych swoich pomysłów. Teraz muzyk próbuje do nich przekonać Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Porozumienie byłoby jednak korzystne nie tylko dla Kukiz’15.

„Fakt” ujawnił, że Paweł Kukiz spotkał się już zarówno z Andrzejem Dudą, Zbigniewem Ziobrą, jak i samym prezesem PiS. Wciąż ma ich przekonywać do swojego pomysłu wprowadzenia tzw. sędziów pokoju i poparcia tzw. ustawy antysitwowej.

PiS szuka potencjalnego koalicjanta.

Jak nieoficjalnie dowiedział się tabloid, na pierwszy pomysł zarówno Duda jak i część PiS-u patrzy przychylnie.

– Będę robił wszystko, żeby przekonać partię władzy wprowadzić instytucje sędziów pokoju jeszcze w tej kadencji – powiedział tabloidowi Paweł Kukiz.

Gorzej jest ze zwalczaniem kolesiostwa i nepotyzmu. Projekt Kukiza zakłada wprowadzenie obowiązkowych oświadczeń o tym, jakie stanowiska pełnią w administracji publicznej i podległej jej jednostkach członkowie rodziny, które dotyczyłyby wszystkich polityków, samorządowców i dyrektorów państwowych firm.

Jednak poparcie Kaczyńskiego dla propozycji muzyka ma zależeć od tego, czy byłby on skłonny do zawarcia porozumienia. PiS zaczyna sondować, czy ruch Pawła Kukiza nie nadawałby się na potencjalnego koalicjanta.

Po ostatnich problemach partii rządzącej bierze ona pod uwagę możliwość rządów koalicyjnych po listopadowych wyborach parlamentarnych.

źródło: fakt.pl

Share