Która filiżanka napełni się jako pierwsza? Ta podchwytliwa kawowa łamigłówka zaskoczyła już nie jednego

Spostrzegawczość to bardzo przydatna cecha charakteru.

Współczesny świat dostarcza nam bardzo wielu bodźców, przez co łatwiej tracimy orientację lub nie dostrzegamy istotnych szczegółów. Dodatkowo chcemy wszystko mieć „od ręki” i zapominamy, że działając powoli i rozważnie, mamy większe szanse na sukces i znalezienie szukanego rozwiązania.

W ostatnich czasach internet pokochał różnego rodzaju łamigłówki, ponieważ ich rozwiązywanie jest nie tylko świetną okazją do ćwiczenia sprawności mózgu, ale też pozwala na ciekawą intelektualną rywalizację między internautami.

Trend ten dostrzegła niemiecka kawiarnia Café Plaisir, działająca w Saarlouis, mieście położonym na zachodzie kraju i zaproponowała swoim facebook’owym fanom kawową zagadkę, która wcale nie była taka prosta, na jaką wyglądała.

.

Zagadka składa się z rysunku przedstawiającego system rur, do którego wlewana jest kawa. Zadaniem zgadujących jest odpowiedzenie, które z porcelanowym naczyń napełni się jako pierwsze.

Kluczem do rozwiązania zagadki jest nie tylko zdolność logicznego myślenia czy wiedza matematyczna, ale przede wszystkim spostrzegawczość.

Prawidłową odpowiedź znajdziecie już na drugiej tronie.

.

Aż 50% odgadujących stwierdza, że pierwsza napełni się filiżanka numer 4. Jeśli i Wy udzieliliście takiej odpowiedzi, mamy dla Was smutną wiadomość: niestety nie jest to dobra odpowiedź….

W rzeczywistości pierwsza napełni się filiżanka z numerem 5. Dlaczego? Wyjaśniamy to poniżej.

.

Choć logika wskazuje, że to filiżanka nr 4 powinna napełnić się jako pierwsza, gdyż prowadzące do niej rury są najniżej położone, to w rzeczywistości tak się nie stanie, gdyż są one… zaślepione!

Przyjrzyjcie się uważnie rysunkowi, zostawiając na chwile swoje obliczenia, a wtedy zobaczycie, że kawa dotrze tylko do filiżanki nr 5. Tylko ona ma szanse się napełnić, ponieważ wszystkie inne połączenia do naczyń są zaślepione.

źródło: jestpozytywnie.pl

Share