Krzysztof Luft podzielił się swoimi przemyśleniami w temacie polskiej polityki. Pod jego ostrzałem znalazł się nie tylko Kaczyński. Padły ostre słowa.

Krzysztof Luft w nadchodzących wyborach startuje z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Jak to z kandydatami w tym okresie bywa, często zabierają głos na wszelkie tematy. Dzieląc się wypowiedziami na każdy możliwy temat przyciągają uwagę wyborców.

Nie inaczej postępuje Luft, który rzuca ostre słowa. Wiele kontrowersji może wzbudzić wypowiedź polityka na temat Jarosława Kaczyńskiego. Krytyka zachowania prezesa PiS na pewno nie spodoba się zwolennikom tej partii.

Krzysztof Luft komentuje gorące tematy

Z tematów które zainteresowały kandydata są między innymi fotel premiera, płaca minimalna czy wspomniany już Jarosław Kaczyński. To właśnie o nim padły jedne z najostrzejszych słów. Widać, że polityk nie darzy prezesa PiS sympatią.

– Cały PiS jest przesiąknięty nienawiścią i rządzą poniżenia osób niewygodnych. Nie dziwota skoro na czele stoi gość, który politycznych oponentów nazywa gorszym sortem i wrzeszczy o kanaliach i zdradzieckich mordach. – skomentował Luft.

W dalszej wypowiedzi zwraca się bezpośrednio do Kaczyńskiego zarzucając mu, że promuje model rodziny 2+2, a sam wciąż jest singlem.

Zdaniem Lufta każdy ma prawo zakładać taką rodzinę, jaką ma ochotę założyć. Jeżeli dla niego rodziną będzie tylko jego syn to nikomu nic do tego, a już na pewno nie kawalerowi.

Luft krytykuje płacę minimalną

Pozostając w temacie Kaczyńskiego i jego partii, Krzysztof Luft odnosi się do płacy minimalnej. Ironicznie podchodząc do tematu komentuje, że jeżeli PiS wprowadzi 4 tysiące płacy minimalnej to kilogram pietruszki będzie kosztować 100 zł. Nie tylko prawica znalazła się pod ostrzałem pana Lufta lewicy też się dostało:

– Zachodzę w głowę, dlaczego pomysł na to, aby premierem była kobieta nie podoba się niektórym panom na lewicy, na co dzień stale domagającym się zwiększenia udziału kobiet w polityce. – komentuje.

Tak ostre słowa z pewnością wzbudzą emocje zarówno u przedstawicieli partii rządzącej, jak i opozycji. Do wyborów zostało jeszcze trochę czasu, można zatem zakładać, ze to nie jedyne kontrowersyjne słowa, jakie zostaną wypowiedziane,

źródło: polityczek