Kornel Morawiecki walczy o to, by odzyskać zdrowie. Polityk ujawnił, co trzyma go przy życiu

Kornel Morawiecki jest poważnie chory. Polityk cierpi na raka. Na łamach Super Expressu zdobył się na szczere wyznanie, w którym ujawnił, co trzyma go przy życiu.

Kornel Morawiecki zachorował na raka trzustki. Chociaż wiele osób chorobę tę traktuje jak wyrok i przechodzi załamanie, on poddawać się nie zamierza.

Walczy o to, by odzyskać zdrowie. Niedawno pojawił się w Sejmie, gdzie wrócił po dojść długiej przerwie.

.

KORNEL MORAWIECKI MA RAKA TRZUSTKI

Kornel Morawiecki w ostatnich dniach sporo czasu spędził w szpitalu. Przeszedł serię chemioterapii, ale jak się okazało, to dopiero początek jego zdrowotnych problemów. W pewnym momencie źle zaczęły pracować m.in. nerki oraz serce.

Mam kłopot z nerkami, odezwało się też serce. Ale nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju – podkreślał polityk w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu.

.

Właśnie dlatego zamierza wystartować w nadchodzących wyborach – tym razem będzie ubiegać się nie o mandat poselski, a senatorski.

.

Jego decyzją był zdziwiony premier, a prywatnie syn Kornela – Mateusz Morawiecki. Zapytał dlaczego to robi.

.

Odparłem, że skoro żyję, to mogę jeszcze popracować dla Polski.

.

Polityk przyznał też, że planuje czynną kampanię wyborczą. Planuje jeździć po Podlasiu, z którego kandyduje, licząc na to, że pozna mieszkańców tych terenów, a także będzie miał okazję porozmawiać o ich problemach i bolączkach.

.

Share