Kobieta słyszy dziwne odgłosy pod swoim łóżkiem. Nie jest to duch. Wezwała specjalistę do usuwania hałaśliwych stworzeń.

Wyobraź sobie, że słyszysz głosy, które pochodzą spod Twojego łóżka. Nagle odkrywasz, że coś tam żyje i ma się naprawdę dobrze. W dodatku nie jest to duch!

Mimo tego, jest to coś naprawdę strasznego.

Właśnie taka sytuacja przytrafiła się pewnej kobiecie z Luizjanie. Wezwała więc specjalistę, Jeffa Horchoffa, który zabrał się do usuwania hałaśliwych stworzeń. Widoki, które towarzyszyły całemu przedsięwzięciu są naprawdę niesamowite.

.

Jeff jest pszczelarzem w klasztorze benedyktynów w południowo-wschodniej Luizjanie.

Kiedy jedna z mieszkanek pobliskiej miejscowości miała podejrzenia co do tego, że pod deskami jej podłogi kryją się pszczoły, pomyślała, że najlepiej będzie jeśli na miejsce wezwie właśnie Jeffa.

.

Jeff odkrył, że pszczoły dostają się do domu między deskami podbitki dachu. Nie był jednak w stanie określić, jak przemieszczają się później.

Mężczyzna sięgnął o swoją wiedzę na temat pszczół i szybko odkrył, gdzie znajduje się gniazdo.

Wymagało to niesamowitej precyzji

Od stóp do głów ubrany w ochronną odzież, powoli zaczął usuwać poszczególne deski z podłogi.

.

Aby nie uszkodzić gniazda, ani samemu nie odnieść obrażeń, Jeff musiał dostawać się pod podłogę w niezwykle precyzyjny sposób. Wymagało to od niego dużego doświadczenia w dziedzinie.

Po zobaczeniu go w akcji nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, że ten człowiek jest ekspertem.

.

Kiedy Jeff podniósł deskę podłogową, jego oczom ukazało się pszczele gniazdo gigantycznych rozmiarów.

Naprawdę rzadko można oglądać coś takiego z bliska.

Jeffowi udało się usunąć plaster nieomal w jednym kawałku!

.

Położył go na swoim stole warsztatowym i przystąpił do wybierania pszczół, po to, aby umieścić je w bezpiecznym środowisku.

Na podłodze zostawił też fragment plastra. Chciał, aby wszystkie pszczoły, których nie udało mu się złapać, pojawiły się właśnie w tym miejscu.

.

Pszczoły są niezwykle ważne dla naszego ekosystemu. Zapylają one większość roślin, które służą nam za pożywienie.

„Pszczoły odpowiedzialne są za działanie, które jest kluczowe dla rozwoju uprawy roślin: zapylenie. Tak dokładnie, to jedna trzecia naszego pożywienia zapylana jest przez pszczoły. Mówiąc najprościej, pszczoły sprawiają, że rośliny i uprawy mogą się rozmnażać” – napisano w elite daily.

Śmiało można więc powiedzieć, że ludzkość nie jest w stanie przetrwać bez pszczół.

Delikatny sposób w Jaki Jeff znajduje królową, a następnie przenosi pszczoły z gniazda do swojej własnej pasieki, jest naprawdę niesamowity. Robi to, aby rodzina mogła przetrwać. Ten mężczyzna to prawdziwy bohater!

.

Na poniższym filmie możesz zobaczyć Jeffa, bohaterskiego pszczelarza, podczas pracy. Nie zapomnij udostępnić tego artykułu, aby przypomnieć innym, jak ważne są pszczoły.

źródło: pl.newsner.com

Share