Kinga Duda poleciała z parą prezydencką do USA i odwiedzi Biały Dom. To miał być sekret

To miał być pilnie strzeżony sekret, ale jak podaje „Fakt”, wszystko wyszło na jaw. Okazuje się, że Kinga Duda będzie towarzyszyć rodzicom w Białym Domu. Para prezydencka udała się do USA z oficjalną wizytą.

Do USA udała się nie tylko para prezydencka. Poleciała tam również Kinga Duda, córka Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. • Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Od początku Kancelaria Prezydencka informowała, że do USA poleci tylko Andrzej Duda i pierwsza dama – Agata Kornhauser-Duda. Ani słowem nie wspominano o Kindze Dudzie, córce pary prezydenckiej.

Jak ustalił „Fakt”, Kinga Duda będzie z rodzicami w Waszyngtonie i weźmie udział w oficjalnym przyjęciu w Białym Domu. Para prezydencka razem z córką ma przemieszczać się w limuzynie VIP, a potem weźmie udział w powitaniu przez Donalda Trumpa. Kinga Duda według planu będzie także pozowała do oficjalnych fotografii.

Wizyta w USA

Polska para prezydencka swoją wizytę w Stanach Zjednoczonych rozpocznie 12 czerwca w Waszyngtonie, gdzie pierwszego dnia ma dojść głównie do negocjacji politycznych w Białym Domu.

W kolejnych dniach Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzą m.in. Teksas, Nevadę, a także udadzą się do San Francisco.

źródło: natemat.pl

Share