Kancelaria Sejmu szuka osób do sprzątania. Wymagania są dosyć zastanawiające

Praca szuka człowieka i to nie byle gdzie, bo w parlamencie. Kancelaria Sejmu potrzebuje pracownika do sprzątania biur w budynku przy Wiejskiej. Jednak zastanawiające są wymagania, które pojawiły się w ofercie pracy. Jak na takie stanowisko, mogą zadziwiać.

Do podstawowych obowiązków wymienionych w ogłoszeniu Kancelarii Sejmu zaliczają się m.in.: utrzymanie porządku i czystości, mycie okien, pranie dywanów i mebli tapicerowanych, uzupełnianie środków czystości, sortowanie makulatury, dbałość o urządzenia i sprzęt do utrzymywania czystości.

Ten zakres obowiązków przyszłej osoby sprzątającej raczej nie dziwi, ale wymagania stawiane przed kandydatką lub kandydatem wywołują przynajmniej zdziwienie.

Sejmowe ogłoszenie o pracę może zastanawiać.

„Od kandydatów wymagamy: (…) umiejętności sprzątania i dobrej organizacji pracy, umiejętności współpracy w grupie, rzetelnego wykonywania obowiązków” – tak brzmi ogłoszenie Kancelarii Sejmu, która wymaga także… uczciwości. Żeby sprzątać sejmowe wykładziny trzeba posiadać też przynajmniej wykształcenie zawodowe.

.

Nie wiadomo, czy znalazł się już jakiś chętny na pracę na pół etatu w sejmowych budynkach. Pojawiły się już jednak zgryźliwe opinie. „Podejrzewam, że 90 proc. posłów tego wymogu nie spełnia, a w Sejmie pracuje” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Share