Kaczyński zdradził, co myśli o powrocie Tuska do Polski. Znowu zakpił z opozycji

Zapowiadany powrót Donalda Tuska rozgrzewa polską scenę polityczną. Tymczasem Jarosław Kaczyński przyznał, że nie obawia się nowej aktywności byłego premiera w Polsce. Chociaż jego zdaniem Tusk ma „w sferze retorycznej, pewne umiejętności, może nawet talenty”.

– Nie wierzę w cudowne możliwości polityków i to mówię o wszystkich politykach – mówił Jarosław Kaczyński odnośnie możliwego zaangażowania Donalda Tuska w polską politykę.

Prezes PiS jest przekonany, że działania byłego premiera nie zmienią sytuacji w kraju. – Są sytuacje, które jedni lepiej, inni gorzej potrafią wykorzystać. Jest sytuacja świadomości społecznej, sytuacja medialna i tutaj nie przecząc, że Donald Tusk ma pewne umiejętności, może nawet talenty, to nie zmieni sytuacji. Ona będzie zależała od innych czynników – wyjaśniał.

Kaczyński w RMF FM był pytany także o nadzieje, jakie opozycja wiąże z powrotem Donalda Tuska. Prezes PiS przypomniał, że… „nadzieja umiera ostatnia”.

– Poszczególni politycy są sprawniejsi, mniej sprawni, mogą działać więcej lub mniej, to jednak decyduje przede wszystkim sytuacja i jest to powiedzenie śp. trenera Górskiego, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Przeciwnik nie będzie pozwalał na zbyt wiele – zapowiadał Kaczyński

Tusk ma „dobrze przygotowany plan”

Donald Tusk o swoim możliwym powrocie do polskiej polityki mówił ostatnio w TVN24. Szef Rady Europejskiej oznajmił, że ma „dobrze przygotowany plan, bo bez niego nie można ruszać do boju o Polskę”.

– Najpierw mamy wybory do PE. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by uświadomić Polaków, że to zdecyduje o przyszłości. O tym, czy Polska nie wyjdzie z Europy – przekonywał.

– Później są wybory parlamentarne. Nie mam wątpliwości, że do nich powinna pójść wielka obywatelska koalicja. Zawsze będę gotowy do patronowania tego, by zmobilizować Polaków do zmiany sytuacji w kraju – kontynuował.

źródło: natemat.pl

Share