Jurek Owsiak (65 l.) nie przebierał w słowach podczas wywiadu na temat polityki.

Jurek Owsiak coraz częściej wypowiada się publicznie na tematy polityczne. Uważa, że jest to jedyny sposób, aby „walczyć” o Polskę i jej rozwój. Zapytany przez naszego reportera, czy myślał kiedyś, aby zostać działaczem sceny politycznej, zaprzeczył, podkreślając, że „świat polityki jest światem całkowicie zdewaluowanym”.

„Nie znam żadnego polityka, o którym mógłbym powiedzieć, że jest wzorem” – powiedział szef WOŚP.

„To wszystko jest schrzanione, niedobre, budzi opór i moje podejrzenie. Standardy polskiej polityki zostały zniszczone. Mamy do czynienia z pyskówą, biciem piany i ogromną złością. Każdy chce tylko dobić przeciwnika. Nie ma czystej walki. Mam uczucie, że nie ma pomysłu na to wszystko. Myślę, że Polacy muszą się jeszcze długo uczyć polityki”.

Następnie Jurek zwrócił się do swoich fanów i zaapelował, aby zagłosowali w najbliższych wyborach parlamentarnych.

„Wszędzie to mówię: Idziecie na wybory. Bądźcie świadomi tego, że uczestniczycie w życiu kraju. Nie mówię Wam na kogo macie głosować, ale musicie brać w tym udział, aby później nie płakać, że coś jest nie tak. Ja chodzę na wybory, bo wierzę, że ma to wpływ na to, co się dzieje w Polsce. Coraz mniejszy, ale ciągle w to wierzę” – dodał Owsiak.

źródło: pomponik.pl